Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich - zmiany z 2022-05-02 15:37:52
Powrót do projektu

999 stojaków rowerowych dla Warszawy

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Projekt obejmuje lokalizacje w całym mieście, wyłącznie na nieruchomościach, do których m.st. Warszawa posiada tytuł prawny do dysponowania, szczegółowe lokalizacje będą zgłaszane przez mieszkańców.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt przewiduje zakup 999 stojaków rowerowych wraz z montażem 200 z nich w różnych punktach miasta. Kolejne stojaki będę montowane systematycznie zgodnie ze zgłoszeniami konkretnych lokalizacji i zapotrzebowania przez mieszkańców. Mogą to być zarówno podwórka jak również takie miejsca jak okolice sklepów, przychodni czy aptek, węzły komunikacyjne itp. Sądząc po popularności obecnych, dostępnych w przestrzeni publicznej stojaków rowerowych, jest ich wciąż za mało.
Opis projektu:
Projekt przewiduje zakup 999 stojaków rowerowych wraz z montażem 200 z nich w różnych punktach miasta Warszawa. Będą to zarówno okolice miejsc handlu, ochrony zdrowia i innych usług, jak również węzły komunikacyjne i ogólnodostępne podwórka itp. - zgodnie z przyszłymi zgłoszeniami mieszkańców Warszawy. Przykładowe typy stojaka w załączeniu. Nie może być to stojak typu "wyrwikółka", rower musi być przypinany do ramy, a nie do koła.Szczegółowe lokalizacje stojaków w przypadku przejścia projektu do realizacji będą zgłaszane przez mieszkańców. Stojaki rowerowe będą montowane wyłącznie na nieruchomościach, do których m.st. Warszawa posiada tytuł prawny do dysponowania. Zakup, dostawa, montaż i eksploatacja stojaków rowerowych to: 599 400 zł

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Stojaki zapewnią możliwość bezpiecznego pozostawienia roweru. Ich dostępność przyczyni się do dalszej popularyzacji korzystania z rowerów. Brak jest wciąż wystarczającej ilości takich stojaków rowerowych, szczególnie przy rosnącej popularności systemu rowerów miejskich. Szczególnie brakuje stojaków w miejscach typu lokalne sklepy, apteki, przychodnie, czy podwórka. Korzystając z roweru, by dojechać np. do sklepu nie ma potem gdzie go pod tym sklepem zostawić, co może zniechęcać do przemieszczania się rowerem.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • komunikacja publiczna i drogi
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Zakup 999 stojaków wraz z montażem 200 z nich w różnych lokalizacjach na terenie m. st. Warszawy: 999 szt. x 600 zł/szt. = 599 400 zł;
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
599 400,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • stojak1.jpg
 • stojak2.jpg