Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2022-04-20 11:37:06
Powrót do projektu

Sąsiedzki skwer na Sielcach

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
pomiędzy Jana III Sobieskiego 112, Jana III Sobieskiego 114 oraz ulicą Chełmską 27
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Niewielka część terenu należy do Wspólnoty bloku przy Jana III Sobieskiego 114. Projekt może być z powodzeniem zrealizowaniany w wariancie bez zgody Wspólnoty na poprowadzenie kilku metrów alejki wzdłuż jej terenu. Autorka projektu z chęcią wystąpi jednak o taką zgodę do Wspólnoty.
Realizacja projektu na działce ewidencyjnej nr 9/1, z obrębu 0210

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
W rogu ulic Jana III Sobieskiego i Chełmskiej znajduje się spory zielony teren z kilkoma starymi jak i nowo posadzonymi drzewami. Idealne miejsce na lokalny skwer! Teren ten jest dość zaniedbany a celem projektu jest uporządkowanie go, usunięcie betonowych pozostałości, ułożenie alejek do spacerów, postawienie ławek i koszy na śmieci.
Opis projektu:
Jako mieszkańcy Sielc i Mokotowa mamy w swojej najbliższej okolicy kawałek zielonego terenu, który ma świetny potencjał rekreacyjno-wypoczynkowy. W ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok, zostało posadzonych osiem platanów. Te piękne parkowe drzewa są wspaniałym uzupełnieniem istniejących już drzew (wierzby, topola, klon, jabłonie). Czas iść o krok dalej i zagospodarować ten teren tak, aby mógł w pełni służyć mieszkańcom.Już teraz, mimo zaniedbania i braku jakiejkolwiek infrastruktury, korzystają z terenu okoliczni mieszkańcy - nasi sąsiedzi z czworonożnymi przyjaciółmi, rodziny z dziećmi rozkładają się na kocykach lub grają w badmintona.W ramach projektu do Budżetu Obywatelskiego, chciałabym sprawić aby teren ten był bardziej dostępny dla wszystkich, bardziej czysty i zadbany, aby był miejscem na krótki spacer i wytchnienie z dala od gwaru naszych ruchliwych ulic i wśród okazałej, parkowej wręcz zieleni.Projekt zakłada:

- uporządkowanie terenu przez rozebranie betonowych pozostałości dawnej infrastruktury

- dosianie trawy na porozbiórkowych miejscach

- ułożenie alejek w celu podniesienia komfortu spacerów oraz dostępności dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową oraz rodziców z małymi dziećmi (zamiast wydeptanej, błotnistej ściezkiścieżki)

- postawienie kilku ławek i koszy na śmieciTeren jest i pozostanie ogólnie dostępny (od ulicy Jana III Sobieskiego lub Chełmskiej) a dzięki Twojemu głosowi, już niedługo może stać się naszym wspólnym kawałkiem zielonego, lokalnego raju.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
W okresie wiosenno-letnim wyraźnie widać potrzebę lepszego zagospodarowania terenu. Mimo zaniedbania i braku infrastruktury, teren przyciąga do siebie okolicznych mieszkańców, którzy chcą pospacerować, poleżeć na kocyku czy pograć w jakaś grę z rodziną czy przyjaciółmi. Trudno się dziwić, rosną tu piękne parkowe drzewa (topola, klon, wierzby) a w roku 2021 dosadzono kolejnych osiem (platany). W poprzek terenu mieszkańcy wydeptali też ścieżkę na skróty do przystanku autobusowego w jedna stronę oraz różnych usług w drugą stronę ( Żabka, gabinet stomatologiczny, salon fryzjerski i inne). Ścieżka często błotnista mogłaby stać się częścią komfortowych, utwardzonych alejek na tym terenie, umożliwiając tym samych korzystanie z niego osobom z ograniczoną sprawnością ruchową oraz rodzicom z wózkami dziecięcymi. Postawienie ławek umożliwi dłuższe korzystanie z tej zieleni osobom starszym a kosze na śmieci ułatwią nam wszystkim zachowanie czystości i porządku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Kosztorys dotyczy następujących prac: rozbiórka placu betonowego, zakup, dostawa i montaż ławek i koszy na śmieci, utwardzenie terenu, wykonanie łąk parkowych, dokumentacja projektowo - kosztorysowa, oznaczenia graficzne - 330.000,00 zł (brutto).
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 75
330 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • Skwer Na Sielcach Budżet Obywatelski.pptx.png
 • Skwer Na Sielcach Budżet Obywatelski 2.png
 • 20220109_131831.jpg
 • 20220109_134753.jpg