Koordynator w Biurze Kultury - zmiany z 2022-04-26 11:58:47
Powrót do projektu

Artystyczny Piknik Sąsiedzki 2023

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
al. Waszyngtona 30/36,
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt będzie się odbywał cyklicznie w takich dzielnicach jak: Praga Północ/Południe, Śródmieście, Żoliborz, Bielany, Mokotów

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Artystyczny Piknik Sąsiedzki to seria wydarzeń ogólnomiejskich, mająca na celu integrację lokalną i umożliwienie obcowania ze sztuką na żywo. Celem Pikników Sąsiedzkich jest stworzenie przestrzeni, gdzie można się poznać, posłuchać wspólnie koncertu i jeśli ktoś ma taką chęć - coś zaprezentować. Inicjatywę kierujemy do wszystkich Sąsiadów i Sąsiadek z danej dzielnicy.
Opis projektu:
Artystyczny Piknik Sąsiedzki to oddolny projekt, który zrodził się w 2020 roku z potrzeby integracji i bliskości na tarasie kamienicy przy al. Waszyngtona 30/36. Pierwotnie przewidziany dla sąsiadów najbliższych okolic ucieszył się zainteresowaniem znacznie szerszej społeczności. Składa składa się ze wspólnego biesiadowania, pokazu malarstwa i rękodzieła lokalnych artystów, koncertów oraz warsztatów. Do tej pory odbyły się 4 edycje projektu - 3 plenerowe i 1 w OPP2. Aktywności podjęte na Piknikach były bardzo ciepło przyjęte przez mieszkańców Saskiej Kępy, dlatego pragniemy rozszerzyć tę działalność na całą Warszawę. Naszym celem jest umocnienie więzi lokalnych mieszkańców i stworzenie bezpiecznej i pięknej przestrzeni do integracji, dzielenia się sztuką oraz wiedzą. Zależy nam na szerzeniu edukacji kulturalnej i na tworzeniu możliwości obcowania z tzw. "sztuką wysoką" bez podziałów. Chcemy zrealizować 10 pikników w roku 2023 na przestrzeni całej Warszawy. Większość Pikników będzie się odbywała w plenerze, jednak gdy nastaną chłodniejsze miesiące - przeniesiemy je do Domów kultury, Ośrodków pracy pozaszkolnej i lokalnych kawiarniw wybranych miejscach Warszawy. Pikniki będą się odbywały w weekendy od godziny 15:00 do godziny 22:00. Udział w Piknikach będzie nieodpłatny. Wszelkie zgłoszenia dotyczące występów i wystawiania prac na piknikach będą zbierane i komunikowane w miesiącu poprzedzającym dane wydarzenie.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt Artystyczny Piknik Sąsiedzki ożywi kulturalne i lokalne życie Warszawy. Dzięki Piknikom Sąsiedzkim mieszkańcy Warszawy będą mieli możliwość aktywnego spędzania czasu w otoczeniu lokalnych artystów, będą mogli nieodpłatnie korzystać z ciekawych warsztatów (malarstwo, śpiew, taniec, joga i wiele innych) i będą uczestniczyć w koncertach jazzowych. Obok celu integracyjnego, projekt ten ma promować twórcze podejście do życia na co dzień i zachęcać lokalną społeczność do korzystania z jej zasobów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • edukacja
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
1. koszty artystyczne: 108 000,00 zł

2. koszty techniczne: 362 500,00 zł

3. koszty warsztatów: 50 000,00 zł

4. koszty promocji: 50 000,00 zł

5. koszty produkcji: 43 000,00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 294 220
613 500,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • Ogłoszenie Artystyczny Piknik Sąsiedzki.pdf
 • Zaproszenie Artystyczny Piknik Sąsiedzki.docx
 • Artystyczny Piknik Sąsiedzki Xmas.jpg