Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo - zmiany z 2016-04-27 23:52:45
Powrót do projektu

Rodzinna rekreacja w Parku Górczewska: bezpieczne trampoliny i huśtawka rodzinna

status:


Projekt ma na celu rozwój potencjału Parku Górczewska jako ulubionego miejsca rekreacji dla najmłodszych mieszkańców Bemowa. Huśtawka rodzinna sprawi, że plac zabaw stanie się bardziej atrakcyjny i przystosowany do aktywnego spędzania czasu. Umiejscowione nisko nad ziemią trampoliny pozwolą dzieciom skakać bezpiecznie i mogą zastąpić komercyjne trampoliny psujące walory estetyczne krajobrazu.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.903688669205
szerokość geograficzna: 52.23432742835

Dzielnica

Bemowo


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

Park Górczewska

Istotne informacje o lokalizacji

Warto rozważyć okolicę placu zabaw i linarium.

Jak na zaznaczonym punkcie


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • inna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Park Górczewska jest miejscem ogólnodostępnym dla mieszkańców Bemowa, tak więc wszelkie udogodnienia i atrakcje na jego terenie pozostają do ich dyspozycji. Dzieci i rodziny są najliczniej reprezentowaną w tym miejscu częścią społeczności lokalnej, tak więc warto ulepszać park wychodząc naprzeciw oczekiwaniom jego bywalców. Korzystanie z huśtawki i trampoliny będzie bezpłatne, co poprawi obecną sytuację, gdzie korzystanie z trampolin odbywa się na zasadach komercyjnych.


Pełny opis projektu

Projekt ma na celu dalszy rozwój potencjału Parku Górczewska jako ulubionego miejsca rekreacji dla najmłodszych mieszkańców Bemowa. Huśtawka rodzinna sprawi, że plac zabaw stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny i przystosowany do wspólnego aktywnego spędzania czasu dla rodzin z dziećmi. Umiejscowione nisko nad ziemią trampoliny pozwolą dzieciom w różnym wieku skakać bezpiecznie i korzystać z tej ulubionej przez nie formy rekreacji na świeżym powietrzu. Mogą one również zastąpić komercyjne trampoliny psujące obecnie w znacznym stopniu walory estetyczne krajobrazu. Opłaty za tę rozrywkę stanowią natomiast ograniczenie w dostępności dla wielu rodzin, co rozumieją najlepiej rodzice małych dzieci przechodząc z nimi kilka razy dziennie w okolicach płatnych trampolin. Rekreacja tego typu dobrze wpłynie na rozwój ruchowy dzieci, które będą tu mogły bezpiecznie i aktywnie spędzać wolny czas. Jest to jednocześnie rodzinna forma rekreacji, ponieważ dorośli mogą z niej korzystać razem z dziećmi.

Proponowany typ huśtawki: przystosowana do wspólnej zabawy osoby dorosłej i dziecka. (rekomendowany typ huśtawki jak na zdj.), jest ona przystosowana nawet dla najmłodszych dzieci (poniżej 5. roku życia).

Trampoliny: proponujemy zakup 4 trampolin ziemnych, ułożonych jedna obok drugiej w bezpiecznych odstępach (tak jak pokazują załączone zdjęcia).


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Park Górczewska oferuje najmłodszym mieszkańcom Bemowa plac zabaw, gdzie dzieci bawią się samodzielnie na sprzętach dostosowanych głównie dla dzieci powyżej 3 roku życia. Najmłodsze dzieci nie mają swojego miejsca do aktywnej zabawy, tak więc huśtawka rodzinna będzie odpowiadała na tę potrzebę. Poza tym jest oryginalnym rozwiązaniem, co wyróżni nasz park spośród innych miejskich parków. Trampoliny są również propozycją, która świetnie sprawdzi się w plenerze i zwiększy atrakcyjność parku. Są estetycznym rozwiązaniem, które wkomponuje się w krajobraz. Rozwiązanie tego typu funkcjonuje w innych miastach w Europie (np. w Kopenhadze).


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Przygotowanie terenu i przyłączenie obiektów do sieci 914,89 zł

Budowa obiektów podstawowych (nawierzchnia, fundamenty pod trampoliny) 26031,06 zł

Wyposażenie (zabawki, montaż, ogrodzenie) 91873,37 zł

Projekt, nadzór 11397,77 zł

(brutto) szczegółowy kosztorys inwestorski U.D. Bemowo w załączniku


Całkowity koszt projektu: 130 217,09 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

koszty sprzątania (myjka ciśnieniowa)


Całkowity koszt eksploatacji: 4 000,00 zł

Załączniki

  • trampolina (1024x695).jpg
  • trampoliny au.jpg
  • nr 966 kosztorys Inwestorski UD Bemowo.pdf
  • huśtawka.jpg