Koordynator w Biurze Kultury - zmiany z 2022-06-01 08:27:51
Powrót do projektu
SILNE KOBIETY

"Silne Kobiety" - murale warszawskie

status: Trwa ocenaDopuszczony do głosowania


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Lokalizacje preferowane:

Targówek: ul. św. Wincentego 64, ul. Bolesławicka 3a, ul. Księcia Ziemowita 6a, ul. Gościeradowska 15 lub ul. Księcia Ziemowita 10

Wola: ul. Pańska 99 lub ul. Górczewska 141

Ochota: ul. Białobrzeska 23 – ściana od strony Częstochowskiej

Praga Północ: ul. Białostocka 45

Praga Południe: ul. Lubelska 30/32 lub ul. Skaryszewska 15

Mokotów: ul. Racławicka 29 B,

Wawer: Falenica, ul. Włókiennicza 54

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Jeśli rekomendowane lokalizacje nie będą możliwe do realizacji to projektodawca zaakceptuje inne.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt artystyczny polegający na stworzeniu 10 murali w przestrzeni publicznej stolicy podkreślających siłę kobiet i ich znaczenie w historii lub kulturze Warszawy. Każdy mural powinien być inny i pokazywać inny aspekt siły kobiet lub przedstawiać inną silną kobietę.
Opis projektu:
Stworzenie w przestrzeni publicznej stolicy 10 murali podkreślających siłę kobiet i ich znaczenie w historii lub kulturze Warszawy. Każdy mural powinien być inny i pokazywać inny aspekt siły kobiet lub przedstawiać inną silną kobietę.

Projekt będzie realizowany w lokalizacjach udostępnionych przez Miasto.

Lokalizacje zostaną potwierdzone zgodnie z dostępnością na późniejszym etapie realizacji. Jeśli w którejś z podanych lokalizacji nie będzie można wykonać muralu, Miasto zaproponuje projektodawcy inne miejsce w tej samej dzielnicy lub w innej.Misją tego projektu jest ukazanie piękna wewnętrznego i siły kobiet. Pomysł inspirowany jest podobnym projektem realizowanym w Londynie przez artystę Neequaya Dsane’a, znanego pod pseudonimem "Dreph". Te niezwykle kolorowe murale pokazujące portrety kobiet pochodzenia afrykańskiego i karaibskiego zdobyły międzynarodowy rozgłos.

Murale warszawskie miałyby na celu ukazanie piękna i siły wewnętrznej warszawskich kobiet - tych mieszkających, uczących się czy pracujących tu na co dzień, ale też tych których siła miała znaczenie dla historii i kultury Warszawy. Założeniem projektu jest by murale były pozytywne w swoim przekazie, optymistyczne i barwne.Projekt murali miałby być wizją artystyczną przedstawioną i wybraną w drodze postępowania, podczas którego zostaną określone również warunki wyboru wykonawcy murali. Projekt może zakładać wykonanie murali przez kilku różnych artystów, tak aby każdy mural był inny. (Jeden artysta może wykonać maksymalnie 3 projekty).Kosztorys realizacji projektu łącznie: 600 000,00zł

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Przestrzeń publiczna pełni także rolę edukacyjną i kulturotwórczą. Chcemy by murale przypominały jak wielką rolę odegrały w historii i kulturze stolicy silne kobiety. Ich siła i piękno zasługują na docenienie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
600000.00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
600 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • mural - lokalizacja.png