Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej - zmiany z 2016-03-17 09:50:27
Powrót do projektu

Bociani Zakątek - oświetlenie i powiększenie skateparku oraz "Dzień Bocianiego Zakątka"

status:


Trzy latarnie wraz z głośnikami na terenie Bocianiego Zakątku skierowane na skatepark i poszerzenie terenu skateparku orazorganizacja imprezy "Dzień Bocianiego Zakątka"

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.053613424301
szerokość geograficzna: 52.348946686503

Dzielnica

Białołęka


Charakter projektu

Lokalny , Białołęka


Lokalizacja projektu

Plac Bociani Zakątek, ul. Ruskowy Bród, ul. Mańkowska

Istotne informacje o lokalizacji

Bociani Zakątek - teren rekreacyjno - sportowy przy skrzyżowaniu ul. Ruskowy Bród, ul. Mańkowska. Położony pomiędzy osiedlami Zielona Dolina, Miasteczko Regaty, Osiedle Olesin


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Projekt jest ogólnodostępny


Pełny opis projektu

W ramach projektu zostaną zakupione i zamontowane trzy latarnie sportowe do oświetlenia skateparku. Powiększenie skateparku o 60 metrów kwadratowych oraz dodanie grindboxa. Do latarni sportowych zostaną przymocowane po dwa głośniki, które będzie można uruchomić z telefonu komórkowego za pomocą systemu bluetooth, tak aby puścić muzykę i użytkownicy skateparku mogli ją słuchać podczas jazdy. Zostanie przygotowany regulamin określający zasady korzystania z nagłośnienia i rodzaju włączanej muzyki m.in. piosenki nie będą mogły zawierać obraźliwych treści, natężenie dźwięku nie może przeszkadzać innym użytkownikom. Inwestycja zawiera przygotowanie projektu i mapy do celów projektowych. Dzięki nowym ledowym latarniom użytkownicy skateparku- skateboarderzy, rolkarze, jeżdżący na hulajnogach będą mogli korzystać z urządzeń po zapadnięciu zmroku. W okresie jesienno - zimowym już w okolicach godziny 16 jest ciemno i w tej chwili, gdy nie ma odpowiedniego oświetlenia zapewniającego bezpieczeństwo ćwiczącym na skateprku. Teren rekreacyjno - sportowy Bociani Zakątek jest chętnie odwiedzanym miejscem na terenie Zielonej Białołęki. Poza skateparkiem znajduje się na nim wielofunkcyjne boisko, plac zabaw, miejsca do grilla, siłowania stoły do ping ponga. Ludzie lubią się tam spotykać, bawić się, jeździć na rolkach, deskach, rowerach. Jest to miejsce w którym krzyżują się ścieżki wielu mieszkańców okolicznych domów i osiedli. W ramach projektu zostanie zorganizowana impreza towarzyska - Dzień Bocianiego Zakątka. Będzie to poczęstunek dla gości w postaci napojów, jedzenia np. grilla, cukierków. Dzień Bocianiego Zakątka będzie integracją i zabawą wielu osób młodszych, starszych.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Skatepark Bociani Zakątek od ponad czterech lat jest ulubionym miejscem wielu sportowców, w szczególności młodzieży, która przyjeżdża z obszaru Białołęki wschodniej. Ćwiczą na nim skateboarderzy, rolkarze itp. Młodzież zazwyczaj kończy zajęcia w szkole w godzinach popołudniowych ok. godziny 16, 17, gdy przez ponad połowę roku w naszej szerokości geograficznej jest już ciemno. Latarnie istniejące w chili obecnej- "typu parkowego" na alejkach i "typu sportowego" na boisku niedostatecznie oświetlają skatepark. Sportowcy nie mają możliwości korzystania ze skateparku po zachodzie słońca. Najbliższy oświetlony skatepark jest an stadionie narodowym do którego trudno im często dojeżdżać z uwagi na czas, odległość i obowiązku szkolne.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

27.000 zł - opracowanie projektu, sporządzenie mapy do celów projektowych, 2 3 latarnie sportowe do oświetlenia skateparku, 1 latarnia parkowa do oświetlenia placyku Bocianiego Zakątka, montaż latarni.

8.000 zł - jedzenie oraz napoje, organizacja imprezy

1.500 zł - powiększenie skateparku

1.000 zł - zakup grindboxa

1.000 zł - cztery głośniki z gniazdem oraz łącznością bluetooth


Całkowity koszt projektu: 38 500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Inwestycja generuje bardzo niewielkie koszty eksploatacji, z tego względu, że zostaną wykorzystane lampy ledowe, które pobierają mało prądu


Całkowity koszt eksploatacji: 300,00 zł

Załączniki