Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Targówek - zmiany z 2016-04-20 10:08:21
Powrót do projektu

Mamy Klub

status:


Projekt Mamy Klub ma na celu stworzenie klubu dla rodziców, lokalnego miejsca spotkań i integracji mam oraz ojców wraz z dziećmi na terenie dzielnicy. Projekt ma zapewnić urozmaicenie czasu wolnego rodziców oraz dzieci, rozwijać umiejętności wychowawcze rodziców oraz aktywizować społecznie jednych jak i drugich.

Dzielnica

Targówek


Charakter projektu

Lokalny , Targówek


Lokalizacja projektu

ul. Księcia Ziemowita 16

Istotne informacje o lokalizacji

Klub osiedlowy "Cafe Sąsiad"


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • dorośli
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Klub rodziców będzie otwarty dwa dni w tygodniu np. we wtorki i czwartki w godzinach 9.30-13.30 przez 11 miesięcy w roku z przerwą na ferie zimowe (13-26.02) i wakacyjną (15.07-15.08). Oferta klubu będzie dostępna dla mieszkańców z obszaru Targówek Fabryczny, Utrata, Elsnerów, jednorazowo dla max 10 osób dorosłych oraz ich dzieci w wieku 0-3 lat - dla każdego, kto zgłosi się do osiedlowego klubu o wskazanej porze. Projekt obejmie także rodziców i młodsze rodzeństwo dzieci uczęszczających do lokalnego przedszkola oraz mieszkańców powstającego osiedla Wilno (1-2 razy w miesiącu spotkania klubu odbędą się w kawiarni przy ul. Zamkowej 13).


Pełny opis projektu

Działalność klubu będzie prowadzona przez koordynatora, który opracuje harmonogram i dopilnuje ich realizacji. Zajęcia w ramach klubu obejmą kilka bloków tematycznych w podanym zakresie: Montessori dla Maluchów. Łącznie 40 h. 6.500zł; Porady Praktyczne. Łącznie 30 h. Koszt 3.000zł; Gimnastyka dla rodzica z dzieckiem. 45 h. koszt 6.750zł; Kreatywnie z Dzieckiem, propozycje wspólnej zabawy, wychowawczego i twórczego spędzania czasu z dzieckiem. 28 h. Łączny koszt 5.200zł; Warsztaty umiejętności wychowawczych. 30 h 5.900zł „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?” oparte na metodzie Faber/Mazlich. W tym 30h opieki nad dzieśmi podczas warsztatów wychowawczych. koszt 3.000zł. W załączeniu szczegóły dotyczące planowanych zajęć.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Brakuje takiego klubu w tej lokalizacji. Rodzice z dziećmi nie mają gdzie się spotkać, zintegrować, rozwinąć swoje umiejętności wychowawcze i jednocześnie zaproponować ciekawe zajęcia rozwojowe swoim dzieciom, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Z klubu mogliby korzystać także opiekunowie z dziećmi w wieku 0-3 lat, którzy wcześniej odprowadzą starsze dzieci do lokalnego przedszkola. Klub wpłynie pozytywnie na wzajemne stosunki społeczne i integrację mieszkańców rozwijającego się osiedla Wilno z pozostałymi mieszkańcami dzielnicy. Realizacja projektu przyczyni się do wzrostu umiejętności wychowawczych rodziców, stymulacji rozwojowej dzieci oraz ich integracji społecznej, a ponadto będzie przeciwdziałać frustracji rodziców spędzających samotnie czas z dziećmi w domu.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Inwestycje - łącznie: 2.350pln:

Wykładzina 500pln

przewijak 100pln

worki sako 300pln

poduszki 130pln

tapeta laminowana 100pln

szyld Mamy Klub 600pln

mikrofalówka 200pln

krzesełka do karmienia 120pln

tablica do wykładów 150pln

duża mata edukacyjna 150pln

zakupy materiałów na zajęcia – łącznie 1.100pln:

papier, nożyczki 1oszt, klej, papier kolorowy, farby, pędzle, plastelina, kawa, herbata, woda

koszty użytkowania lokalu – 2.400pln

wynagrodzenie koordynatora – 5.250pln brutto

koszty prowadzenia wykładów – 33.350 pln Razem: 44.450pln
Całkowity koszt projektu: 44 450,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki

  • korekta kosztorysu mamy klub.doc
  • korekta mamy klub.doc
  • zał 1 mamy klub.pdf