Autor projektu - zmiany z 2016-03-14 00:01:44
Powrót do projektu

Mamy Klub

status:


Projekt Mamy Klub ma na celu stworzenie klubu dla rodziców, lokalnego miejsca spotkań i integracji mam oraz ojców wraz z dziećmi na terenie dzielnicy. Projekt ma zapewnić urozmaicenie czasu wolnego rodziców oraz dzieci, rozwijać umiejętności wychowawcze rodziców oraz aktywizować społecznie jednych jak i drugich.

Dzielnica

Targówek


Charakter projektu

Lokalny , Targówek


Lokalizacja projektu

ul. Księcia Ziemowita 16,

Istotne informacje o lokalizacji

Klub osiedlowy "Cafe Sąsiad"


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • dorośli
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Klub rodziców będzie otwarty dwa dni w tygodniu np. we wtorki i czwartki w godzinach 10.00-13.00 przez 11 miesięcy w roku z przerwą na ferie zimowe (13-26.02) i wakacyjną (15.07-15.08). Oferta klubu będzie dostępna dla mieszkańców z obszaru Targówek Fabryczny, Utrata, Elsnerów, jednorazowo dla max 10 osób dorosłych oraz ich dzieci w wieku 0-3 lat - dla każdego, kto zgłosi się do osiedlowego klubu o wskazanej porze. Projekt obejmie także rodziców i młodsze rodzeństwo dzieci uczęszczających do lokalnego przedszkola oraz mieszkańców powstającego osiedla Wilno (1-2 razy w miesiącu spotkania klubu odbędą się w kawiarni przy ul. Zamkowej 13).


Pełny opis projektu

Działalność klubu będzie prowadzona przez koordynatora, który opracuje ich plan, sam poprowadzi zajęcia lub zorganizuje prowadzącego takie zajęcia w zakresie działań plastycznych, muzycznych, językowych, kulinarnych i zabaw ruchowych, w tym rekreację w plenerze w sezonie wiosenno-letnim. Ponadto średnio raz w tygodniu w ramach klubu odbędą się warsztaty mające na celu rozwinąć umiejętności związane z opieką rodzicielską i kontakt z dzieckiem tj. gimnastyka dla rodzica z dzieckiem (wyjątkowo dwa razy w miesiącu), spotkanie z fizjoterapeutą, zajęcia z noszenia dzieci w chuście, spotkania z dietetykiem na temat żywienia niemowląt oraz dzieci w 2 i 3 roku życia, spotkania poświęcone dobrej książce dla rodzica i dla dziecka, a także zajęcia praktyczne na różne tematy np. jak zorganizować razem z dzieckiem jego przyjęcie urodzinowe, jak urządzić pokój dziecka wraz z nim uwzględniając jego potrzeby rozwojowe i możliwości twórcze, jak egzekwować od dziecka małe obowiązki domowe i uczyć je samodzielności. Ponadto raz w miesiącu odbędą się spotkania z autorem blogu dla rodziców połączone z prezentacją gadżetów przydatnych w rodzicielstwie. W załączeniu przykładowy harmonogram zajęć na rok 2017 uwzględniający okres ferii zimowych i wakacji letnich.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Brakuje takiego klubu w tej lokalizacji. Rodzice z dziećmi nie mają gdzie się spotkać, zintegrować, rozwinąć swoje umiejętności wychowawcze i jednocześnie zaproponować ciekawe zajęcia rozwojowe swoim dzieciom, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Z klubu mogliby korzystać także opiekunowie z dziećmi w wieku 0-3 lat, którzy wcześniej odprowadzą starsze dzieci do lokalnego przedszkola. Klub wpłynie pozytywnie na wzajemne stosunki społeczne i integrację mieszkańców rozwijającego się osiedla Wilno z pozostałymi mieszkańcami dzielnicy. Realizacja projektu przyczyni się do wzrostu umiejętności wychowawczych rodziców, stymulacji rozwojowej dzieci oraz ich integracji społecznej, a ponadto będzie przeciwdziałać frustracji rodziców spędzających samotnie czas z dziećmi w domu.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Koszty użytkowania lokalu (media, sprzątanie, promocja) - 500pln/mc

Inwestycje w Cafe Sąsiad (przewijak, wykładzina, poduchy, tablica do wykładów, stolik i krzesełka dla dzieci, krzesełka do karmienia dla dzieci, mikrofalówka do odgrzewania posiłków, itp.) - 500pln/mc

Wynagrodzenie koordynatora - 1500pln/mc brutto

Wynagrodzenie dla prowadzących zajęcia (300pln brutto/1,5h zajęć) - 1200pln/mc)

Baner/szyld MAMY KLUB + montaż - 600 pln (jednorazowo)


Całkowity koszt projektu: 45 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki