Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej - zmiany z 2016-06-09 21:55:27
Powrót do projektu

"Rok ze zdrowiem od stóp do głów"- Czyste Mirów

status:


Aktywizacja osób dorosłych do rozpoczęcia zdrowego życia.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.015129089356
szerokość geograficzna: 52.22805177267

Dzielnica

Wola


Charakter projektu

Lokalny , Wola


Lokalizacja projektu

Warszawa

Istotne informacje o lokalizacji

Blok I - Sala w Muzeum Woli

Blok II - Sala w Muzeum Woli

Blok III - Szkoła Podstawowa nr 221, ul. Ogrodowa 42/44


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • sport

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dorośli
  • seniorzy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Projekt jest adresowany do wszystkich chętnych, dorosłych mieszkańców Warszawy (dzielnicy), jednak z racji limitu miejsc na poszczególne bloki będą obowiązywały zapisy. Sugerujemy również symboliczną odpłatność za uczestnictwo, która wpływałaby na konto Urzędu, a miałaby na celu dodatkową, psychologiczną motywację do aktywnego uczestnictwa.


Pełny opis projektuProponowana inicjatywa :rok

" Rok ze zdrowiem od stóp do głów" to program edukacyjno-rozwojowy, obejmujący trzy dwa bloki:

I blok- "Twoja Zdrowa Świadomość" To - cykl 5 cotygodniowych 1,5- 2 godzinnych wykładów uznanych autorytetów z dziedziny dietetyki i medycyny na temat odpowiedzialności za własne zdrowie poprzez określone wybory żywieniowe oraz styl życia.

II blok- "Twój zdrowy żołądek Dla Twojej formy" To cykl 5 cotygodniowych warsztatów kulinarnych w profesjonalnym studiu, prowadzonych przez kucharzy. Praktyczna nauka gotowania i przyrządzania zdrowych, ale i urozmaiconych posiłków, z wykorzystaniem bogactwa dostępnych na polskim rynku niedrogich produktów. Maksymalna liczba uczestników - 40. Przewidziane zapisy.(w 2 grupach) III blok- "Twoja zdrowa forma" To cykl 5 cotygodniowych zajęć fizycznych oraz nauka technik relaksacyjnych. Liczba uczestników 25-30 osób w zależności od sali. Przewidywane utworzenie dwóch grup. Zapisy obowiązkowe.

Łączny czas trwania akcji to 15 tygodni, zawsze jeden i ten sam dzień tygodnia dla lepszej identyfikacji i lepszego zapamiętania. Program jest tak skonstruowany, aby trwał od lutego do czerwca i ponownie ruszał po przerwie wakacyjnej, czyli od września, ale w odwrotnej kolejności- rozpoczynając się od bloku " Twoja Zdrowa FormaDla twojej formy" a kończąc w zimowe i krótkie dni grudnia blokiem edukacyjnym " Twoja Zdrowa Świadomość".


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Program "Rok ze zdrowiem od stóp do głów" daje możliwość kompleksowego zajęcia się swoją formą, samopoczuciem i zdrowiem nie tylko poprzez uzyskanie szerokiej wiedzy, ale też poprzez otrzymanie narzędzi do samodzielnego wykorzystania nawet po zakończeniu programu. Inwestycja w budowanie u ludzi poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie, wzmacnianie poczucia sprawczości daje przede wszystkim realne szanse na zdrowsze społeczeństwo oraz odciążenie służby zdrowia.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

I blok - Dla Twojej Świadomości"- 5 500 PLN- nielimitowana liczba uczestników. (w tym wynajem sali w Muzeum) II Blok :Dla Twojego Żołądka" - 42 000 PLN- 2 grupy 20 osobowe. III Blok "Twoja zdrowa świadomość"Koszt wynajęcia sali na 2h - 200,- zł (podmiot realizujący ponosi koszt)

Koszt wykładu 1,5-2 h wraz z materiałami - 800,- zł

Razem koszt jednego wykładu - 1000,- zł

Koszt 5 wykładów - 5000,- złTen blok będzie realizowany w 2 cyklach – na wiosnę i na jesieni – 2 x 5000,- zł = 10 000,- złII blok - wypada z projektu z uwagi na to, że na terenie Dzielnicy Wola nie ma profesjonalnego studia kulinarnego.III blok "Dla Twojej Formyformy" - 6 000 PLN- 2 grupy 30 osób. Razem za 1 cykl - 53 500 PLN Program przeprowadzony dwa razy w ciągu roku, z przerwą na wakacje. (2 cykle)Musi być realizowany w dwóch grupach po 25-30 osób- wynajęcie sali na 2 godz. - 250,- zł (podmiot realizujący ponosi koszt)

- trener za 1,5 - 250,- zł

Razem koszt jednych zajęć - 500,- zł

Dwie grupy spotykają się 5 razy czyli to jest 10 spotkań - 10 x 500,- zł = 5000,- złTen blok będzie realizowany w 2 cyklach – na wiosnę i na jesieni – 2 x 5000,- zł = 10 000,- złKoszt obsługi projektu:

- koordynacja (przyjmowanie zapisów, rekrutacja, administracja projektem - organizacja, przygotowanie materiałów, podpisywanie umów, koszty biura) - 2 cykle x 5000,- zł = 10 000,- zł

- księgowość 1000,- zł

- promocja (materiały drukowane, aktywność i reklama w mediach społecznościowych, przygotowanie filmu promocyjnego) - 15 000,- złCałkowity koszt projektu wynosi 46 000,- zł


Całkowity koszt projektu: 46 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki