Anna Romanowicz - zmiany z 2016-04-25 10:41:56
Powrót do projektu

WARCABY i SZACHY OGRODOWE – do wspólnego grania

status:


WARCABY i SZACHY OGRODOWE – do wspólnego grania

Zakup kompletu szachów i warcabów ogrodowych oraz 2 plenerowych szachownic, do grania na wolnym powietrzu lub w pomieszczeniach.


Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.972240567207
szerokość geograficzna: 52.184424973605

Dzielnica

Włochy


Charakter projektu

Lokalny , Włochy


Lokalizacja projektu

Ul. Astronautów 17, teren Szkoły Podstawowej nr 227 będącej częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5.

Istotne informacje o lokalizacji

Dostęp w określonych godzinach działania szkoły dla dzieci, ich rodziców, bądź opiekunów prawnych w czasie poza lekcyjnym dziecka na terenie szkoły i po wcześniejszej rezerwacji u opiekuna gier planszowych.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura
  • sport

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • dorośli
  • seniorzy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

1. Szachy i warcaby na co dzień będą w budynku Szkoły Podstawowej nr 227 i w czasie trwania zajęć lekcyjnych będą mogli korzystać z nich uczniowie będący pod opieką nauczyciela

2. Dostęp w czasie poza lekcyjnym dziecka, do wspólnej gry dzieci i ich rodziców, bądź opiekunów prawnych(dziecko przebywa pod opieką rodzica, bądź opiekuna prawnego) będzie na terenie szkoły, w określonych godzinach pracy szkoły: 14.00 - 17.30 i wcześniejszej rezerwacji u opiekuna gier planszowych w trakcie trwania roku szkolnego.

3. W przypadku zniszczenia osoba korzystająca z szachów lub warcabów będzie zobowiązana do pokrycia kosztów naprawy w wysokości odpowiadającej poniesionej stracie lub do odkupienia gry.


Pełny opis projektu

Figury są z tworzywa plastikowego (polietylenu) odpornego na warunki atmosferyczne.

Wysokość figur w szachach: króla: 64 cm, wysokość pionka: 38 cm, średnica podstawy figur: 22 cm. Waga pojedynczej figury od ok. 0,5 kg do 1,00 kg. Waga kompletu figur ok. 25,00 kg.

Warcaby: średnica piona ok. 25 cm, wysokość 9 cm. Waga kompletu figur i szachownicy ok. 13 kg.

Szachownica z tworzywa PCV. Można ją zwijać lub składać i wygodnie transportować. Wymiar pola szachowego: 35 cm x 35 cm, wymiar całej szachownicy: 280 cm x 280 cm, waga ok. 5 kg.

W miejscach, gdzie planowane jest częstsze granie w szachy można namalować na podłożu szachownicę na stałe (we własnym zakresie).Figury są pakowane w dwa pudełka kartonowe o wym. 75 cm x 51 cm x 65 cm i 73 cm x 51 cm x 77 cm.

Przykładowe zdjęcia szachów w załączniku (bez wskazania sprzedawcy).


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Na terenie Wysokiego Okęcia nie ma bezpiecznego miejsca, gdzie są dostępne gry plenerowe typu warcaby czy szachy i można tam organizować turnieje szachowe, czy warcabowe dla uczniów i okolicznych mieszkańców. Gra nimi jest atrakcyjna, rozwija strategiczne myślenie, współpracę drużynową oraz doskonale sprawdza się sprawdza jako element integracyjny na spotkaniach plenerowych, piknikach lub wydarzeniach kulturalnych. Wiele placówek oświatowych propaguje Edukację przez Szachy w Szkole pod patronatem Polskiego Związku Szachowego. Dzieci mają Kółka Szachowe i uczestniczą w Warszawskim Międzyszkolnym Turnieju Szachowym. Granie dużymi szachami na podwórku szkolnym lub korytarzu da dzieciom radość i zachęci do gry nowych pasjonatów, a ogrodowe warcaby wciągną do grania młodszych mieszkańców dzielnicy.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Koszt dużych figur: 1490 zł

Koszt szachownicy z PCV: 260 zł

Koszt warcabów z planszą 790 zł

Transport z miejsca zakupu do miejsca przechowywania: 50 zł

Wykonanie oznakowania projektu: 200 zł (nalepki na pionki, plansze i kartony)


Całkowity koszt projektu: 2 790,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki

  • szachy_matapcv.jpg
  • szachy1.jpg
  • szachy2.jpg
  • turniejszachowy.jpg