Autor projektu - zmiany z 2016-03-11 13:04:43
Powrót do projektu

Sielce tańczą i śpiewają Grzesiuka - warsztaty śpiewacze i taneczne z muzyką na żywo

status:


"Sielce tańczą i śpiewają Grzesiuka" to cykl spotkań warsztatowych ze śpiewaniem starych warszawskich szlagierów i przedwojennego folkloru czerniakowskiego (znanego m.in. z twórczości Grzesiuka) i tańcami miejskimi (tanga, walczyki, fokstroty itp.). Nie siedź na facebooku, usiądź na murku i razem z nami baw się, śpiewaj i tańcz!

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.0437053442
szerokość geograficzna: 52.208878028347

Dzielnica

Mokotów


Charakter projektu

Lokalny , Mokotów


Lokalizacja projektu

Centrum Kultury Teatr Baza, ul. Podchorążych 39

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • seniorzy
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich chętnych - okolicznych mieszkańców, sympatyków, przejezdnych, również z innych części naszego miasta! Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy.


Pełny opis projektu

"Sielce tańczą i śpiewają" to pomysł na cykl spotkań warsztatowych z tańca (12 spotkań) i śpiewu (12 spotkań) przedwojennego folkloru czerniakowskiego i starych szlagierów warszawskich. Projekt ma przypomnieć okolicznym mieszkańcom twórczość lokalnego barda, Stanisława Grzesiuka, zapoznać ich z folklorem czerniakowskim, który Grzesiuk z upodobaniem praktykował i przywrócić miejsce tej muzyki na okolicznych podwórkach i w przestrzeni wspólnej. Nade wszystko jednak projekt ma na celu zachęcenie okolicznych mieszkańców do wyjścia z domu, spotkania i wspólnej zabawy. Liczymy, że w proponowanych aktywnościach wezmą różne pokolenia mieszkańców, o rozmaitych stylach życia. Tam, gdzie w słowie mogłoby dojść do nieporozumień, można się dalej komunikować w muzyce i widzimy w tym sposób na wzmocnienie międzypokoleniowej więzi wśród mieszkańców lokalnej społeczności.

Spotkania warsztatowe trwałyby od lutego do maja (12 spotkań śpiewaczych i 12 spotkań tanecznych) w trybie raz na tydzień w weekendy (warsztaty taneczne w soboty, warsztaty śpiewacze w niedziele). Miejsce odbywania się warsztatów: Teatr Baza. Prowadzący warsztatów to doświadczeni muzycy, śpiewacy, tancerze i pedagodzy. Ze względu na jakość nauki i komfort uczestników w jednym spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 30 osób.

Udział we wszystkich aktywnościach będzie bezpłatny. Obowiązywać będą zapisy.

Projekt obejmuje także promocję warsztatów:

- kolportaż plakatów na dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatów (w instytucjach, sklepach, miejscach użyteczności publicznej)

- umieszczenie informacji na stronie internetowej oraz fanpage'u Urzędu Dzielnicy Mokotów


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Potrzeba nam, mieszkańcom Sielc i Czerniakowa, okazji do wyjścia z domu, spotkań, zgromadzeń i dobrej zabawy, która sprawi, że poznamy się lepiej i zdobędziemy zaufanie niezbędne do tego, żeby wspólnie podejmować działania dla dobra wspólnego. Spotkania będą stanowić przygotowanie do potańcówek podwórkowych, które planujemy zorganizować latem (patrz: projekt "Międzypokoleniowe potańcówki podwórkowe na sieleckich podwórkach" i "Mokotowskie dechy do tańca"). Chcemy, by okoliczne podwórka jak dawniej za czasów Grzesiuka rozbrzmiewały muzyką i tupotem nóg w tańcu.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

wynagrodzenie prowadzących warsztaty taneczne: 200

115 zł x 2h warsztatu x 12 = 4800 2640

akompaniament do warsztatów: 200

115 zł x 2h x 2 osoby akompaniujące x 12 spotkań = 9 600 5280wynagrodzenie prowadzących warsztaty śpiewacze: 200

115 zł x 2h warsztatu x 12 = 4800 2640

akompaniament do warsztatów: 200

115 zł x 2h x 2 osoby akompaniujące x 12 spotkań = 9 600 5280opracowanie graficzne/skład/przygotowanie do druku śpiewnika:

projekt: 1500 zł

druk 100 szt: 1000 złwynajem sali:

40 zł/h x (12 spotkań śpiewaczych + 12 tanecznych) x 2h = 1920 złpromocja:

projekt i skład plakatu 1500 zł

kolportaż 15zł/h x 10h = 150 zł


Całkowity koszt projektu: 34 87021 910,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki