Koordynator w Dzielnicy Włochy - zmiany z 2016-06-09 10:19:24
Powrót do projektu

SZACHY I WARCABY OGRODOWE - do wspólnego grania

status:


Zakup ogrodowych figur szachowych wraz z szachownicą oraz kompletu warcabów ogrodowych do wspólnego grania na świeżym powietrzu lub w pomieszczeniach.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.924322903156
szerokość geograficzna: 52.201715392565

Dzielnica

Włochy


Charakter projektu

Lokalny , Włochy


Lokalizacja projektu

Szkoła Podstawowa numer 94

ul. Cietrzewia 22a Warszawa

Istotne informacje o lokalizacji

Dostęp w określonych godzinach działania szkoły dla dzieci, ich rodziców, bądź opiekunów prawnych w czasie poza lekcyjnym pozalekcyjnym dziecka na terenie szkoły i po wcześniejszej rezerwacji u opiekuna gier plenerowych.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • dorośli
  • seniorzy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

1.Szachy i warcaby na co dzień będą w budynku Szkoły Podstawowej nr 94 i w czasie trwania zajęć lekcyjnych będą mogli korzystać z nich uczniowie będący pod opieką nauczyciela.

2.Dostęp w czasie poza lekcyjnym pozalekcyjnym dziecka, do wspólnej gry dzieci i ich rodziców, bądź opiekunów prawnych (dziecko przebywa pod opieką rodzica, bądź opiekuna prawnego) będzie na terenie szkoły, w określonych godzinach pracy szkoły: 14.00 – 17.30 i po wcześniejszej rezerwacji u opiekuna gier plenerowych w trakcie trwania roku szkolnego.

3.W przypadku zniszczenia osoba korzystająca z szachów lub warcabów będzie zobowiązana do pokrycia kosztów naprawy w wysokości odpowiadającej poniesionej stracie lub do odkupienia gry.


Pełny opis projektu

Zakup dużych figur szachowych oraz zestawu warcabów ogrodowych oraz jednej planszy szachowej umożliwi uatrakcyjnienie imprez w Starych Włochach, służąc integracji lokalnej społeczności podczas otwartych pikników szkolnych.

Szachy i warcaby przechowywane na terenie SP 94 mogą być wykorzystywane w szkole: w ramach wychowania przez szachy, na świetlicy, w ramach wieczoru gier planszowych i innych wydarzeń.

Dane techniczne:

Figury są z tworzywa plastikowego (polietylenu) odpornego na warunki atmosferyczne: wysokość króla: 64 cm, wysokość pionka: 38 cm, średnica podstawy figur 22 cm, średnica pionka warcaby 25 cm. waga pojedynczej figury/pionka od ok. 0,5 -1,00 kg. Waga kompletu figur ok 25,00 kg.

Szachownica z tworzywa PCV. Można ją zwijać lub składać i wygodnie transportować. Wymiar pola szachowego 35 x 35 cm, wymiar całej szachownicy 280 x 280 cm, waga: 5 kg.

W miejscach, gdzie planowane jest częstsze granie w szachy/warcaby można namalować na podłożu szachownicę na stałe.

Szachy: figury pakowane w dwa pudełka kartonowe o wym. 75 x 51 x 65 wys /cm i 73 x 51 x 77 wys /cm.

Warcaby: 53 x 53 x 55 wys.Przykładowe zdjęcie szachów ogrodowych w załączeniu - bez wskazania konkretnej firmy, wykonawcy.
Uzasadnienie dla realizacji projektu

Obecnie na terenie Starych Włoch nie ma bezpiecznego miejsca, gdzie są dostępne gry plenerowe typu warcaby czy szachy i można organizować tam zarówno turnieje szachowe, czy warcabowe dla uczniów, czy też okolicznych mieszkańców. Gra nimi jest bardzo atrakcyjna i doskonale się sprawdza jako element integracyjny na plenerowych spotkaniach szkolnych, czy wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez szkołę w formie ogólnodostępnej. Mam też nadzieję, że gra szachami ogrodowymi lub warcabami przyciągnie do tej gry wielu nowych pasjonatów.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Koszt dużych figur szachowych: 1500 zł

Koszt szachownicy z PCV: 260 zł

Koszt warcabów z planszą: 790 zł

Transport z miejsca zakupu do miejsca przechowywania: 50 zł

Wykonanie oznakowania projektu: 200 zł (nalepki na pionki, plansze i kartony)


Całkowity koszt projektu: 2 800,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki

  • szachy2.jpg