Koordynator w Dzielnicy Włochy - zmiany z 2016-03-17 11:30:39
Powrót do projektu

KOMPUTER – OKNEM NA ŚWIAT

status:


Przedmiotem projektu jest wyposażenie istniejących sal komputerowych w szkole w nowoczesny, wydajny sprzęt komputerowy dostosowany do możliwości wydajnego łącza internetowego, które niedawno zostało dostarczone do szkoły wraz z nowoczesną infrastrukturą WIFI o przepustowości download 100 Mbit/s oraz upload 100 Mbit/s. Nowy sprzęt pozwoli uczniom i nauczycielom realizować wiele ciekawych projektów, jak i rozszerzyć dostępność materiałów edukacyjnych on-line . Jednocześnie ten sprzęt będzie mógł być wykorzystywany przez społeczność lokalną realizując różne tematyczne działania w ramach „otwartych sal” w godzinach popołudniowych.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.966300815344
szerokość geograficzna: 52.192082847867

Dzielnica

Włochy


Charakter projektu

Lokalny , Włochy


Lokalizacja projektu

RADAROWA 4 B / OSIEDLE JADWISIN

Istotne informacje o lokalizacji

Szkoła Podstawowa nr 88 im. Gabriela Narutowicza w Warszawie


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Sala informatyczna jest przeznaczona do dyspozycji uczniów jak i nauczycieli na zajęciach dydaktycznych oraz w ramach działań szkoły „otwarte sale” dla środowiska lokalnego tj. rodziców, dziadków, mieszkańców osiedla w godzinach: 16:00 – 19:00 pod nadzorem opiekuna Sali.


Pełny opis projektu

Przedmiotem projektu jest wyposażenie istniejących sal komputerowych w szkole w nowoczesny, wydajny sprzęt komputerowy dostosowany do możliwości wydajnego łącza internetowego, które niedawno zostało dostarczone do szkoły wraz z nowoczesną infrastrukturą WIFI o przepustowości download 100 Mbit/s oraz upload 100 Mbit/s. Nowy sprzęt pozwoli uczniom i nauczycielom realizować wiele ciekawych projektów, jak i rozszerzyć dostępność materiałów edukacyjnych on-line. Jednocześnie ten sprzęt będzie mógł być wykorzystywany przez społeczność lokalną realizując różne tematyczne działania w ramach „otwartych sal” w godzinach popołudniowych.

Projekt dotyczy wymiany 48 stacji roboczych (PC + monitory) w salach informatycznych znajdujących się w Szkole Podstawowej nr 88 im. Gabriela Narutowicza w Warszawie.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Obecna sala informatyczna odbiega już mocno od obecnie panujących norm sprzętowych jak i wyposażenia w aktualne wersje użytkowanego oprogramowania. Zakup nowego sprzętu pozwoli na instalację oprogramowania, które posiada aktualizację oraz wsparcie producenta. Ponadto programy dedykowane do prowadzenia zajęć nie tylko z dziedziny informatyki ale również takich przedmiotów jak matematyka, przyroda czy historia wymagają aktualnego oprogramowania do odtwarzania materiałów multimedialnych tzn. filmów czy też plików audio. Ważnym elementem również jest przepustowość i wydajność interfejsów sieciowych LAN. Obecne są 10 krotnie wolniejsze (10/100 mb) niż te na które pozwala infrastruktura sieciowa (10/100/1000 mb). Jest to bardzo ważne ponieważ część oprogramowania uruchamiana jest z instancji zainstalowanych na serwerze, co dzięki wydajniejszym kartom sieciowym znacznie polepszyłoby pracę uczniów oraz sprawniejsze korzystanie z internetu przez zainteresowanych mieszkańców, którzy nie posiadają komputerów i internetu w domu. Dobre łącze internetowe oraz nowoczesny sprzęt pozwolą mieszkańcom dotrzeć do źródeł nowoczesnej wiedzy i podnieść ich kompetencje zawodowe. Należy nadmienić, że w naszej społeczności lokalnej nie ma ogólne dostępnego internetu o tak wysokich parametrach przepustowości.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Stacje robocze +klawiatura+ mysz. Cena jednego zestawu: 1500 zł brutto x 48 zestawów komp.=72000

Najważniejsze parametry:

Parametry: Procesor Intel Core i3- 4160

Pamięć RAM 4gb

Dysk Twardy 500gb

Karta graficzna Intel HD Graphics 4400

Monitor: Benq GW2270

Przekątna ekranu 22 caleKoszt opiekuna i zarazem nauczyciela Sali w trakcie jej udostępniania – 70 zł brutto / 1 godz.

Dwa razy w tygodniu po 1, 5 godziny = 3 godziny.

30 tygodni x 3 godziny/tygodniowo = 6300 brutto. ( Roczny koszt opiekuna pracowni.)


Całkowity koszt projektu: 78 300,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Opieka na pracownią – 6 300 zł roczna (opieka informatyczna, przygotowanie sprzętu do pracy).


Całkowity koszt eksploatacji: 6 300,00 zł

Załączniki