Koordynator w Dzielnicy Włochy - zmiany z 2016-06-09 10:10:31
Powrót do projektu

KOMPUTER – OKNEM NA ŚWIAT

status:


Przedmiotem projektu jest wyposażenie istniejących sal komputerowych w szkole w nowoczesny sprzęt komputerowy dostosowany do możliwości wydajnego łącza internetowego, które zostało dostarczone do szkoły wraz z infrastrukturą WIFI o przepustowości download 100 Mbit/s oraz upload 100 Mbit/s. Nowy sprzęt pozwoli realizować ciekawe projekty i poprawi dostępność materiałów edukacyjnych on-line.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.966300815344
szerokość geograficzna: 52.192082847867

Dzielnica

Włochy


Charakter projektu

Lokalny , Włochy


Lokalizacja projektu

RADAROWA 4 B / OSIEDLE JADWISIN

Istotne informacje o lokalizacji

Szkoła Podstawowa nr 88 im. Gabriela Narutowicza w Warszawie


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Sala informatyczna jest przeznaczona do dyspozycji uczniów jak i nauczycieli na zajęciach dydaktycznych oraz w ramach działań szkoły „otwarte sale” dla środowiska lokalnego tj. rodziców, dziadków, mieszkańców osiedla w godzinach: 16:00 – 19:00 pod nadzorem opiekuna Sali.


Pełny opis projektu

Przedmiotem projektu jest wyposażenie istniejących sal komputerowych w szkole w nowoczesny, wydajny sprzęt komputerowy dostosowany do możliwości wydajnego łącza internetowego, które niedawno zostało dostarczone do szkoły wraz z nowoczesną infrastrukturą WIFI o przepustowości download 100 Mbit/s oraz upload 100 Mbit/s. Nowy sprzęt pozwoli uczniom i nauczycielom realizować wiele ciekawych projektów, jak i rozszerzyć dostępność materiałów edukacyjnych on-line. Jednocześnie ten sprzęt będzie mógł być wykorzystywany przez społeczność lokalną realizując różne tematyczne działania w ramach „otwartych sal” w godzinach popołudniowych.Obecna sala informatyczna odbiega już mocno od obecnie panujących norm sprzętowych jak i wyposażenia w aktualne wersje użytkowanego oprogramowania. Zakup nowego sprzętu pozwoli na instalację oprogramowania, które posiada aktualizację oraz wsparcie producenta. Ponadto programy dedykowane do prowadzenia zajęć nie tylko z dziedziny informatyki ale również takich przedmiotów jak matematyka, przyroda czy historia wymagają aktualnego oprogramowania do odtwarzania materiałów multimedialnych tzn. filmów czy też plików audio.

Projekt dotyczy wymiany 48 stacji roboczych (PC + monitory) w salach informatycznych znajdujących się w Szkole Podstawowej nr 88 im. Gabriela Narutowicza w Warszawie.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Programy dedykowane do prowadzenia zajęć z informatyki, matematyki, przyrody, historii wymagają aktualnego oprogramowania do odtwarzania materiałów multimedialnych. Ważna jest przepustowość i wydajność interfejsów sieciowych LAN. Obecne są 10-krotnie wolniejsze niż możliwości infrastruktury sieciowej. To bardzo ważne dla oprogramowania uruchamianego z instancji na serwerze, co dzięki wydajniejszym kartom sieciowym znacznie polepszyłoby pracę uczniów oraz sprawniejsze korzystanie z internetu przez zainteresowanych mieszkańców, którzy nie posiadają komputerów i internetu. Dobre łącze internetowe oraz nowoczesny sprzęt pozwolą mieszkańcom dotrzeć do źródeł nowoczesnej wiedzy i podnieść ich kompetencje zawodowe. W naszej społeczności lokalnej nie ma ogólne dostępnego internetu o tak wysokich parametrach przepustowości.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowychStacje

Nowe stacje robocze +klawiatura+ mysz, z co najmniej 2-letnią gwarancją. . Cena jednego zestawu: 1500 zł brutto x 48 zestawów komp.=72000

Najważniejsze parametry:

Parametry: Procesor Intel Core i3- 4160

Pamięć RAM 4gb

Dysk Twardy 500gb

Karta graficzna Intel HD Graphics 4400

Monitor: Benq GW2270 Cena jednego monitora 480 zł brutto x 48 szt = 23 040 zł

Przekątna ekranu 22 cale

Szkoła posiada licencję Microsoft School Agreement na systemy operacyjne jak i na pakiety biurowe, stąd w cenie zakupu nie należy uwzględniać ceny oprogramowania. Ponadto nowe zestawy komputerowe będą używane w pracowniach komputerowych wyposażonych w infrastrukturę strukturalną, stąd nie potrzebują wbudowanej karty WIFI.

Koszt opiekuna i zarazem nauczyciela merytorycznego opiekuna Sali w trakcie jej udostępniania – 70 zł brutto / 1 godz.

Dwa razy w tygodniu po 1, 5 godziny = 3 godziny.

30 tygodni x 3 godziny/tygodniowo = 6300 brutto. ( Roczny koszt opiekuna pracowni.)

Koszt znakowania projektu 200 zł


Całkowity koszt projektu: 78 300101 540,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Opieka na pracownią – 6 300 zł roczna (opieka informatyczna, przygotowanie sprzętu do pracy).


Całkowity koszt eksploatacji: 6 300,00 zł

Załączniki