Koordynator w Dzielnicy Włochy - zmiany z 2016-01-20 14:44:48
Powrót do projektu

Sensoryczna ścieżka zdrowia

status:


Zorganizowanie na stałe ścieżki sensorycznej na zewnątrz, przy terenie szkoły z elementami roślinności( niskie krzewy, kwiaty wieloletnie).

Dzielnica

Włochy


Charakter projektu

Lokalny , Włochy


Lokalizacja projektu

ul. Malownicza 31

Istotne informacje o lokalizacji

Teren Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87, na obszarze niezagospodarowanym od rogu ul. Centralnej i ul. Malowniczej.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • sport
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • osoby z niepełnosprawnością
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Ścieżka sensoryczna będzie dostepna dla dzieci, rodzin z dziećmi oraz terapeutów( ze szkoły i PPP22), którzy prowadzą zajęcia z SI w celu wspierania rozwoju sensomotorycznego na świeżym powietrzu. Będzie to dodatkowy element przy szkole, która tzw. niskim Okęciu stała sie centrum aktywności społecznej - do swobodnego doświadczania polisensorycznej. Zasady korzystania będą ogólnodostępne i określone regulaminem korzystania ze ścieżki.


Pełny opis projektu

Projekt zakłada wybudowanie ekologicznej ścieżki sensorycznej z odcinkami wyłożonymi różnymi strukturami (np. kamienie, fakturowanie kostki, piasek, szyszki, itp.) Ścieżka taka powinna być uzupełniona o niskie krzewy z opisem posadzonej rosinności. Przy ścieżce powinien znaleźć sie mały, na stałe wbudowany stolik z na stałe zamocowanymi siedziskami ze strukturą. Obok ścieżki warto zamocować na stale zabawę sensoryczną "kółko i krzyżyk" oraz element do bezwzrokowego rozpoznawania kształtów( pudło z wyciętymi otworami na ręce). Niedaleko ścieżki można umieścić tzw. "pajęczą sieć" do rozwoju sprawności i równowagi.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Ekologiczna ścieżka sensoryczna zagospodaruje w przyjazny dzieciom sposób teren przy szkole, w której uczą sie oprócz dzieci zdrowych również dzieci z deficytami rozwoju sensomotorycznym. Z tej ścieżki mogliby korzystać rodzice z małymi dziećmi przychodzącymi do szkoły po rodzeństwo oraz rodzice odwiedzający PPP22. Ścieżka stałaby się dodatkowym elementem wspierającym rozwój dzieci przez zabawe w miejscu ich częstego przebywania.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Koszt organizacji ścieżki wraz z elementami oraz roślinnością- 18.000 zł


Całkowity koszt projektu: 18 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Wymiana piasku, kamieni/zwirku


Całkowity koszt eksploatacji: 500,00 zł

Załączniki