Autor projektu - zmiany z 2016-03-13 21:04:49
Powrót do projektu

Parking rowerowy Przyrzecze/Modlińska

status:


Miejsce do bezpiecznego zostawiania zostawienia roweru czyli stojak na rowery. Mieszkańcy mający daleko do przystanku komunikacji miejskiej używają rowerów jako środka transportu, aby dotrzeć do niego. Potrzebne jest bezpieczne miejsce do pozostawienia roweru na cały dzień.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.942628979683
szerokość geograficzna: 52.354828913158

Dzielnica

Białołęka


Charakter projektu

Lokalny , Białołęka


Lokalizacja projektu

Skrzyżowanie ulic: Przyrzecze/Modlińska/Droga techniczna Modlińskiej w kierunku Dębowej przy przystanku autobusowym Buków 02 w kierunku Jabłonny, działka 6/1 obręb 40226.

Istotne informacje o lokalizacji

Lokalizacja ta nie jest przypadkowa, ponieważ mieszkańcy obecnie korzystają z tego miejsca do zostawienia zostawiania rowerów, lecz robią to przypinając rowery do barierek oddzielających jezdnie od chodnika. Obecnie nie ma wyznaczonego do tego miejsca, ale miejsce takie jest możliwe do zagospodarowania na pasie zieleni pomiędzy jezdniami przy przystanku.


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Projekt jest ogólnodostępny i dostępny całą dobę. Projekt jest skierowany jest do bardzo szerokiego grona odbiorców, (dzieci-seniorzy) jest Jest dostępny dla wszystkich rowerzystów, mieszkańców osiedla Buków, Buchnik, Kalenica, Kępa Tarchomińska, Jabłonna, Choszczówka, Góry skierdowskie. Stojak, daje możliwość częstszego i wygodniejszego korzystania z roweru. Użytecznie zagospodarowana zagospodarowuje przestrzeń, która niszczeje. Każdy posiadacz roweru może z niej korzystać. Promuje przy tym przyjemnie z pożytecznym.


Pełny opis projektu

Stojak na rowery jest bardzo potrzebny. Obecnie nie ma wyznaczonego do tego miejsca, ale miejsce takie jest możliwe do zagospodarowania na pasie zieleni pomiędzy jezdniami przy przystanku. Obecnie jest kilkunastu rowerzystów korzystających z zostawiania rowerów w tej lokalizacji, zależnie od pogody i pory roku, ale nawet zimą chętnych nie brakuje. Projekt ma charakter dzielnicowy i jest bardzo użyteczny społecznie. Stojak na rowery powinien liczyć min. 10 miejsc. Umożliwia mieszkańcom pobliskich osiedli, dojazd do przystanku autobusowego, bezpiecznego zostawienia roweru i przesiadki do środka komunikacji miejskiej jakim jest autobus, aby dalej udać się do szkoły, pracy, na zakupy. wprowadza Wprowadza przy tym ład i porządek, ponieważ rowery poprzypinane gdzie popadnie m.in. do barierek, wyglądają na porzucone. Stojaki mogłyby być w kształcie poręczy nierdzewnej, przymocowane do ziemi, w kształcie litery "n", na utwardzonym podłożu, jakim jest kostka brukowa.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Stojak na Rowery: - użyteczny społecznie - dla wszystkich mieszkańców pobliskich osiedli - ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności - większa motywacja dla innych mieszkańców aby przesiąść się na rower - promocja zdrowia - zagospodarowanie, niszczejącej przestrzeni - promocja sportu


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

- stojaki na rowery, nierdzewne w kształcie poręczy umocowane do ziemi w kształcie litery "n" x 5 szt - ok. 1500 zł

- kostka brukowa do utwardzenia podłoża ok 5m2 wraz z przygotowaniem podłoża i ułożeniem - ok. 1000 zł


Całkowity koszt projektu: 2 500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki