Koordynator w Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2016-01-22 11:19:36
Powrót do projektu

Siłownia plenerowa

status:


Nowoczesna siłownia na powietrzu pozwala korzystać z wielu urzadzeń, pozytywnie wpływajacych na partie mięsniowe i psychikę ćwiczacego. Biegacz, narciarz, wioślarz, orbitrek, wahadło czy sprzęt do wyciskania-bez trudu mozna znaleźć optymalne rozwiązanie dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji. Jednym z ważnych atutów, jakie gwarantują siłownie zewnętrzne, jest możliwość integracji okolicznych mieszkańców.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.01457118988014997661114
szerokość geograficzna: 52.204292923804204447439422

Dzielnica

Mokotów


Charakter projektu

Lokalny , Mokotów


Lokalizacja projektu

Kazimierzowska 60

Istotne informacje o lokalizacji

Teren zielony należący do ZSOFIK nr 22 rekreacyjno-wypoczynkowy ( KWWA2M/00372425/4) pow. całk. 11035 m2 obok boiska "ORLIK"


Klasyfikacja projektu

 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zdrowie
 • inna

Potencjalni odbiorcy projektu

 • dzieci
 • młodzież
 • seniorzy
 • studenci
 • rodziny z dziećmi
 • inni

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Wspomaganie lekcji WF w godz. 8.00-16.00 od poniedziałku do piatku

godz 16:00-22:00 ogół mieszkańców od poniedziałku do piatku

godz. 8:00-22:00 ogół mieszkańców w sobotę i niedzielę


Pełny opis projektu

Na wskazanym terenie znajduje się boisko do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, stoły do tenisa, szatnia , toaleta. Siłownia plenerowa byłaby uzupełnieniem zajęć WF dla uczniów szkół, które z obiektu korzystają ,ale takze stałaby się ogólnodostępnym miejscem rozwoju kultury fizycznej dla wszystkich chętnych.

Proponowana lokalizacja znajduje się w przyjaznym, zadrzewionym miejscu ( klony, jesiony, kasztanowce-drzewa wieloletnie)

Umieszczenie urządzeń do ćwiczeń w terenie zaspokoiłoby potrzeby mieszkańców , którzy w okolicy nie maja tego typu obiektu. Ponadto infrastruktura monitorowanego obiektu ułatwiłaby korzystanie z ćwiczeń na powietrzu mieszkańcom tej części Mokotowa.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Zalety zewnetrznych siłowni:

Jest dostępna dla każdego (dzieci i ich rodziców, młodzieży,osób starszych). Wzmacnia kondycję fizyczną i koordynację, poprawia nastrój, wycisza wewnętrznie poprzez aktywność na świeżym powietrzu. Ułatwia nawiązywanie i utrwalanie kontaktów międzyludzkich, wpływa pozytywnie na poprawę zdrowia. Przy odpowiednim doborze ćwiczeń działa rehabilitacyjne. Darmowa rozrywka. Obiekt spełni oczekiwania mieszkańców w zakresie rozwijania sprawności fizycznej. Przyczyni się do uatrakcyjnienia zajęć z wychowania fizycznego. Będzie celowym wykorzystaniem istniejącego już terenu zielonego.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Koszt projektu:

Zakup elementów siłowni z montażem ( i transportem) w tym m. in.

- biegacz, narciarz,wioślarz, wahadło, orbitek, elementy do wykonywania ćwiczeń typu wyciskanie ( 60 tyś zł)

-Urządzenie terenu -bezpieczna nawierzchnia-zmniejsza ryzyko odniesienia obrażeń w wyniku upadku, odporna na warunki atmosferyczne, przepuszczalna dla wody (40 tyś zł)

-Koszt przygotowania terenu( drenaż, utwardzenie gruntu)-możliwość wykorzystania istniejących instalacji oraz dokumentacja formalna ( 30 tyś zł)


Całkowity koszt projektu: 130 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki