Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich - zmiany z 2017-04-18 13:40:18
Powrót do projektu
Droga dla rowerów

Rowerowy łącznik na Kopińskiej

status: Zgłoszony


Projekt zakłada budowę drogi dla rowerów na na ulicy Kopińskiej na odcinku od Białobrzeskiej do Grójeckiej oraz krótkiego łącznika przy Alejach Jerozolimskichdwóch krótkich łączników (w formie dróg dla rowerów), które połączą ulicę Kopińską z infrastrukturą rowerową znajdującą się w Alejach Jerozolimskich oraz ulicą Białobrzeską.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9766511914495
szerokość geograficzna: 52.2175148860249

Dzielnica

Ochota


Charakter projektu

Lokalny , Ochota


Lokalizacja projektu

Pas drogi ulicy Kopińskiej

Istotne informacje o lokalizacji

Szczegóły w załącznikach.


Klasyfikacja projektu

 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
 • sport

Potencjalni odbiorcy projektu

 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Projekt jest w pełni ogólnodostępny gdyż dotyczy pasa drogi publicznej.


Pełny opis projektu

Projekt zakłada budowę krótkiego fragmentu drogi dla rowerów na ulicy Kopińskiej odcinek od ulicy Białobrzeskiej do Grójeckiej (wraz z wlotem w "małą kopińską" przy Białobrzeskiej). Dodatkowo powinnien powstać krótki łącznik przy Alejach Jerozoliskich pozwalający rowerzyście zjechać na ulicu (w miejscu kończy się ona ślepo przy ulicy Białobrzeskiej) który połączy ją z ulicą Białobrzeską (w powiązaniu z planowanymi przez Zarząd Dróg Miejskich w tym miejscu przejazdami rowerowymi).

Drugi element to krótki łącznik (także w postaci drogi dla rowerów) przy Alejach Jerozolimskich pozwalający rowerzyście zjechać na ulicę Kopińską. Proponowany przebieg znajduje się w załącznikach graficznych. Droga dla rowerów powinna powstać kosztem przylegającego do jezdni trawnika oraz zabudowy zatoki autobusowej. Drogę dla rowerów należy poprowadzić w taki sposób, żeby nie trzeba było wycinać drzew (ew. można niewielkie drzewa przesadzić) oraz nie pogarszać warunków do poruszania się osób pieszych. Przed ulicą Grójecką należy umożliwić zjazd rowerzystów na jezdnię umożliwiający dalszą jazdę ulicą Wawelską. Jednocześnie drogę dla rowerów należy doprowadzić do pasa drogowego ulicy Grójeckiej (może być na tym fragmencie nieoznakowana, ale powinna zostać wybudowana infrastruktura) gdzie w przyszłości połączy się ona z planowaną tam drogą dla rowerów.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Wybudowanie drogi dla rowerów w tym miejscu łączników pozwoli na wygodny dojazd rowerem do licznych w tym miejscu szkół oraz budynków mieszkalnych. Połączy ona istniejąca infrastrukturę w Alejach Jerozolimskich z planowaną drogą dla rowerów na ulicy GrójeckiejPozwoli wygodnie poruszać się rowerem po ulicy Kopińskiej na trasie Aleje Jerozolimskie-Białobrzeska.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych300 mb x 500 zł = 150000 zł (zgodnie z cennikiem "Ile kosztuje miasto") Koszt realizacji projektu nie obejmuje sygnalizacji oraz obrębu skrzyżowania z ulica Białobrzeską, gdyż ma być przebudowywane przez Zarząd Dróg Miejskich we własnym zakresie. Projekt: 10000 zł.

budowa łącznika Al. Jerozolimskie – Kopińska (20 m) – 10 000 zł

budowa łącznika Kopińska – Białobrzeska (25 m) – 12 500 zł

dokumentacja projektowa – 2 500 zł


Całkowity koszt projektu: 25 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Sprzątanie, odnowa oznakowania poziomego.


Całkowity koszt eksploatacji: 1 000,00 zł

 • so_grzymaly_s_1.png
 • so_grzymaly_s_0.png
calosc2
 • so_grzymaly_s_calosc2.png
 • so_grzymaly_s_

Załączniki

 • so_grzymaly_
s5.png
 • so_grzymaly_
 • so_grzymaly_s_calosc2.png
 • so_grzymaly_s_1.png
 • so_grzymaly_s_0.png