Autor projektu - zmiany z 2017-03-21 22:35:21
Powrót do projektu

"POD LATARNIĄ NAJJAŚNIEJ" - Bezpieczny i oświetlony chodnik za ekranami ul.Górczewska róg ul. Konarskiego oraz Górczewska - Bolkowska.

status: Zgłoszony


Postawienie 5 latarni, 2 koszy na śmieci i 1 na psie odchody z zagospodarowaniem pasu zieleni. Celem projektu jest oświetlenie chodnika wzdłuż Górczewskiej Górczewska pomiędzy ekranami dżwiękoszczelnymi ogrodzeniem SP 82 nieopodal skrzyżowania ul. Konarskiego oraz budowa i oświetlenie chodnika Górczewska -Bolkowska tuż przy przystanku autobusowym Konarskiego 02. Oświetlenie zapewni bezpieczeństwo mieszkańców, uczniów szkoły pozostałych , idących na przystanki autobusowe, kościoła, sklepów , przychodni, domu kultury. Efektu estetycznego poprzez zagospodarowanie zieleni.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9187787771224989187787771225
szerokość geograficzna: 52.239925770866242399257708662

Dzielnica

Bemowo


Charakter projektu

Lokalny , Bemowo


Lokalizacja projektu

ul.Górczewska róg ul.Konarskiego wzdłuż ekranów pomiędzy ogrodzeniem Szkoły Podstawowej nr 82 oraz ul. Górczewska od przystanku autobusowego "Konarskiego 02" do drogi osiedlowej Ul.Bolkowska .

Istotne informacje o lokalizacji

Chodnik znajduje się wzdłuż ul. Górczewskiej a pomiędzy ogrodzeniem szkoły podstawowej SP 82 - za ekranami dźwiękoszczelnymi , których wysokość w tym miejscu powoduje brak dopływu światła z latarni znajdujących się po drugiej stronie przez co na chodniku jest bardzo ciemno i. Jest to główny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców wysiadających z autobusów 109, 171, 190, 523, 154, wracających z Kościoła , szkoły SP 82, pobliskich sklepów, przychodni czy Ratusza. Jedyna droga „z i do” dla mieszkańców ul.Budy , Grodkowska, Kluczborska, Baborowska. Druga część chodnika, który należałoby zmodernizować , położyć nową nawierzchnię oraz oświetlić znajduje się tuż za przejściem dla pieszych przy SP 82 tj. przy przystanku autobusowym ul.Górczewska 176 nazwa przystanku "Konarskiego 02" do drogi prowadzącej w osiedle ul.Bolkowska .


Klasyfikacja projektu

  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Zgodnie ze stanowiskiem rady d.s. budżetu partycypacyjnego z dnia 31.03.15 r. – projekt spełnia wymagania ponieważ każdemu członkowi grupy społecznej będącej adresatem zadania tj. dzieci, młodzież , dorośli , wszyscy mieszkańcy pobliskich bloków mieszkalnych oraz pozostali mieszkańcy Warszawy i nie tylko mogą korzystać całodobowo z chodnika bez ograniczeń z zachowaniem poczucia bezpieczeństwa. Brak jakichkolwiek barier godzinowych, osobowych , korzystanie jest bezpłatne i bezwarunkowe – bezpośredni dostęp do efektu realizacji projektu. Możliwość korzystania o każdej porze roku i dnia.


Pełny opis projektu

Projekt dotyczy postawienia latarni w celu celem oświetlenia chodnika znajdującego się wzdłuż ul. Górczewskiej za ekranami dźwiękoszczelnymi a ogrodzeniem szkoły SP 82 w Warszawie.Dodatkowo należałoby dokonać nasadzeń krzewów posadzić krzewy na pasie zieleni, który jest bardzo zaniedbany i szpeci krajobraz. Dotychczas posadzone rośliny albo uschły albo zostały połamane i wyrwane. Teren jest mocno zaniedbany, brudny , pełen odchodów zwierzęcych ponieważ ,właściciele psów nie sprzątają po swoich pupilach korzystając z sytuacji że jak jest ciemno to nic nie widać i można nie sprzątać, brak odpowiednich koszy na zanieczyszczenia. Należałoby również postawić kosze na zwykłe śmieci ponieważ na tym odcinku chodnika nie ma gdzie ich wyrzucić a istnieje taka potrzeba- ludzie często wyrzucają śmieci w krzaki lub po prostu na chodnik z powodu braku koszy (duże ilości butelek i puszek) . W/w chodnik Chodnik jest bardzo często użytkowanym przejściem dla wszystkich mieszkańców osiedla , mieszkańców Warszawy i nie tylko. Stanowi główny Główny ciąg komunikacyjny dla osób wysiadających z autobusów linii 154,171,190,109,523 wracających lub jadących do pracy, a także jest ciągiem komunikacyjnym dla dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej SP 82 w Warszawie. Oświetlenie terenu powinno wpłynąć wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo ludzi w tym miejscu ponieważ jest tam bardzo ciemno szczególnie rano kiedy idą do pracy czy dzieci do szkoły oraz wieczorami (po zmroku) a zwłaszcza jesienią i zimą kiedy szybko się ściemnia i powrót do domu nie jest komfortowy z uwagi na fakt że jest bardzo ciemno i robi się niebezpiecznie. Przejście chodnikiem kiedy jest ciemno jest bardzo nieprzyjemne i budzi wśród mieszkańców obawy co do bezpiecznego powrotu do domu. Często ludzie, mieszkańcy wolą iść dłuższą drogą do domu w W zamian za komfort i bezpieczny powrót. Osiągnięcie efektu Efekt estetycznego poprzez postawienie koszy na śmieci i na psie odchody oraz zagospodarowanie pasa zieleni poprzez nasadzenie krzewów i posianie trawy. Dodatkowo poprawienie jakości chodnika i oświetlenie go (ul.Górczewska 176) droga osiedlowa do ul.Bolkowskiej) znacząco poprawi bezpieczeństwo pasażerów wysiadających z autobusów przy przystanku " Konarskiego 02" oraz wiernych idących "do i z" Kościoła św. Łukasza. Chodnik który znajduje się w tym miejscu to stare, potłuczone już płyty chodnikowe, które w deszcz tworzą kałuże a dodatkowy brak oświetlenia nie zachęca do przejścia tą drogą.
Uzasadnienie dla realizacji projektu

Teren planowanej inwestycji pogrążony jest w ciemnościach - wcześnie rano zwłaszcza zimą i jesienią oraz wieczorami. Brak oświetlenia chodnika. Bezpieczeństwo i komfort psychiczny ludzi powracających z pracy, dzieci z miejscowej szkoły podstawowej czy wieczorny spacer z psem jest elementem priorytetowym. Poprawi bezpieczeństwo i wpłynie realnie na eliminację zjawisk negatywnych. Dodatkowo położenie nawierzchni chodnika i oświetlenie go w rejonie ul.Górczewskiej 176 tuż przy Kościele św. Łukasza a przy przystanku autobusowym Konarskiego 02,z całą pewnością poprawi komunikację i bezpieczeństwo nie tylko pasażerów wysiadających z autobusów ale wpłynie też na bezpieczeństwo ludzi idących do i z Kościoła o różnych porach dnia.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

1. wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej (roboty elektryczne) - 10.000,00 zł.

2. koszt latarni 5 szt. wraz infrastrukturą - 8.000, 00 zł.

3. kosz na śmieci - 2 szt. x 850,00 zł = 1700,00 z.

4. kosz na psie kupy - 550,00 zł.

5. projekt zagospodarowania przestrzeni w zieleń - 1000,00 zł.

6. renowacja trawnika - 200 m2 x 20,00 zł. za 1 m2 = 4.000,00 zł.

7. nasadzenie krzewów zwykłych - 10 szt - 200,00 zł.

8. nasadzenie krzewów ozdobnych - 10 szt. x 25 zł. za 1 szt. - 250,00 zł.

9. przygotowanie terenu i przyłączenie obiektów do sieci - 1894,10 zł.

10. budowa obiektów podstawowych 15.606,48 zł.

11.instalacje - 16.518,48 zł.

12. prace przygotowawcze, projektowe , obsługa inwestorska - 5.183,84 zł.


Całkowity koszt projektu: 25 70064 903,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Projekt generuje koszty związane z dostawa energii elektrycznej, dbaniem o zieleń oraz sprzątaniem tj. opróżnianiem koszy na śmieci . - 1.500,00 zł.- za rok


Całkowity koszt eksploatacji: 1 500,00 zł

Załączniki

  • MAPA budżet.pdf
  • kosztorys%20(2).pdf
  • mapka.jpg