Autor projektu - zmiany z 2017-03-13 17:35:13
Powrót do projektu

Wolskie lato filmowe

status: Zgłoszony


Projekcja filmów w plenerze w Parku Szymańskiego wieczorami przez okres letni od czerwca do wrzesnia.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9510135650635
szerokość geograficzna: 52.2341866180939

Dzielnica

Wola


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

Park Szymańskiego - duza polana

Istotne informacje o lokalizacji

Duża polana na środku Parku Szymańskiego


Klasyfikacja projektu

  • kultura
  • czas wolny

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Projekcje będą się odbywały w otwartym parku na dużej polanie w czwartki lub piątki lub soboty wieczorami wieczorami (w weekendy projekcje kolidowałyby z imprezami w Parku Sowińskiego i mogą zostać zagłuszone) - godziny do ustalenia z firmą organizującą projekcje - 20:00 - 21:00. Wejście dostępne dla każdego mieszkańca. Na polanie zostaną udostępnione rozkładane leżaki. Nie ma specjalnych wymogów ani warunków uczestnictwa prócz zakazu palenia podczas projekcji wśród oglądających i w bliskiej odległości.


Pełny opis projektu

Projekcje będą się odbywały w otwartym parku na dużej polanie w czwartki lub piątki lub soboty wieczorami - godziny do ustalenia z firmą organizującą projekcje - 20:00- 21:00. Projekcji będzie 10 - dwa razy w czerwcu i wrzesniu i po 3x w lipcu i sierpniu. Wejście dostępne dla każdego mieszkańca. Na polanie zostaną udostępnione rozkładane leżaki plażowe. Podczas projekcji będzie obowiązywał zakaz palenia wśród oglądających i w bliskiej odległości by mogły na niej przebywać również kobiety w ciąży i inne osoby, dla których wdychanie tytoniu może być uporczywe lub szkodliwe.

Wyświetlane będą znane filmy - repertuar do ustalenia z wykonawcą.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Prócz potańcówek i biegów organizowanych w Parku - a które mają spore zainteresowanie mieszkańców okolicy przydałaby się w tym rejonie również jakaś dodatkowa atrakcja w lato, gdy jest już ciepło a ludzie nie mają czasu w ciągu dnia na spacer. Podejście do parku byłoby już pretekstem do wyjścia z domu dla osób starszych oraz do spaceru dla rodzin i dorosłych, również młodzieży, studentów. Pokazy do tej pory cieszyly sie sporym zainteresowaniem w innych dzielnicach i miastach.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Wycena realizacji jednej projekcji według dzielnicy to ok 4.500 zł. Dziesięć projekcji daje łącznie kwotę ok 45.000 zł.

Zgodnie z sugestią koordynatorów doliczam również kwotę na reklamę projekcji w formie plakatów (dodatkowo reklamować będzie można również na facebooku na profilu Burmistrza i "Dzieje się w Warszawie" i profilach związanych z Wolą - to nie wymaga nakładów finansowych). Druk plakatów zakładam na ok. 2.000 zł.


Całkowity koszt projektu: 45 47 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki