slacek - zmiany z 2017-04-27 09:51:27
Powrót do projektu

Brazylia w sercu Chomiczówki. Festiwal tańca i muzyki

status: Zgłoszony


Gorąca Brazylia w sercu Chomiczówki. Parada niczym w karnawale w Rio de Janeiro alejkami osiedla z udziałem warszawskich formacji sambowych. W ramach projektu mieszkańcy będą mieli okazję poczuć klimat Brazylii, uczestnicząc w warsztatach tanecznych z samby oraz warsztatach gry na bębnach brazylijskich.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9157693386078
szerokość geograficzna: 52.2762455660986

Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Lokalny , Bielany


Lokalizacja projektu

Bogusławskiego 6a

Istotne informacje o lokalizacji

Domino. Klub Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • studenci

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Parada będzie plenerowym wydarzeniem ogólnodostępnym dla wszystkich mieszkańców. Warsztaty dostępne po zapisach w klubie do jednej z wybranych sekcji: tanecznej, capoeiry, bębniarskiej.


Pełny opis projektu

Gorąca Brazylia w sercu Chomiczówki. Parada niczym w karnawale w Rio de Janeiro Janerio alejkami osiedla – po wcześniej wyznaczonych chodnikach, z udziałem tancerek i muzyków, zakończona koncertem występami na scenie, umieszczonej na terenie rekreacyjnym przy ul. Nerudy. Występy na scenie będą odbywać się w ciągu dnia i będą trwać ok. 2 godzin. Przewidywana liczba uczestników imprezy przy scenie, to ok. 200 osób. Zabezpieczenie imprezy plenerowej przewidywane jest w postaci zgłoszenia realizacji do Policji i Straży Miejskiej. W ramach projektu mieszkańcy będą mieli okazję poczuć klimat Brazylii uczestnicząc w warsztatach tanecznych z samby, capoeiry oraz warsztatach gry na bębnach brazylijskich. Warsztaty odbywać się będą w Klubie Domino w wiosenny/letni weekend. Uczestnicy warsztatów będą mogli zaprezentować umiejętności zdobyte podczas warsztatów na scenie.Wydarzenie jest przewidziane na 2 dni:

1. warsztaty: 1 dzień: 3 godz. capoeira, 3 godz. samba, 3 godz. bębny brazylijskie 2 dzień: 3 godz. capoeira, 3 godz. samba, 3 godz. bębny brazylijskie6 godzin - capoiera, 6 godzin - samba, 6 godzin - bębny brazylijskie – podział godzinowy na dni zostanie ustalony zgodnie z możliwościami wynajęcia sal w Klubie Domino,

2. parada i koncert występy na scenie oraz program przygotowany podczas warsztatówprofesjonalnej bębniarskiej grupy pokazowej oraz wybranego zespołu tanecznego, w tym pokaz umiejętności uczestników warsztatów.

Przewidywana liczba uczestników na każdym z rodzajów warsztatów – do 30 osób.
Uzasadnienie dla realizacji projektu

Ogromna dawka muzyki i możliwość spotkania z jakże egzotyczną kulturą brazylijską będzie z pewnością doskonałą formą wspólnej zabawy i możliwością odkrycia nowych talentów i pasji wśród mieszkańców naszego osiedla.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowychwanajem

- Wynajem sal na warsztaty x - 2 dni (2 sale, 6 łącznie 18 godzin) : 1300 zł x 2 =2600wraz z kosztem sprzątania: 1 840,00 zł wynajem sceny z nagłośnieniem, 30 m/2: 14

- Scena o rozmiarze min. 10x10 m z zadaszeniem i namiotem dla przebranych artystów - 20 000,00 zł wynagrodzenie

- Wynagrodzenie dla prowadzących warsztaty : 3 warsztaty (capoeira, taniec, gra na bębnach), po 6 godz: 28 - 6 godz. warsztatów cepoiery, 6 godz. warsztatów tanecznych, 6 godz. warsztatów gry na bębnach wraz z kosztami wyposażenia i eksploatacji instrumentów - 12 600,00 zł

- Wynagrodzenie dla koordynatora warsztatów, parady i imprezy na scenie: 3 000,00 zł

- Wynagrodzenie dla prowadzącego pokazy na scenie: 1 000,00 zł

- Występ profesjonalnej bębniarskiej grupy pokazowej: 8 000,00 zł

- Występ wybranego profesjonalnego zespołu tanecznego: 6 000,00 zł

- Promocja wydarzenia: 1 000,00 zł


Całkowity koszt projektu: 44 60053 440,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki