Koordynator w Dzielnicy Włochy - zmiany z 2017-02-01 14:07:01
Powrót do projektu

Sportowe Włochy. Rodziny piknik przy ul Astronautów

status: Zgłoszony


Piknik „Sportowe Włochy” będzie okazją dla wszystkich chętnych do udziału w różnorodnych zajęciach sportowych i aktywnego spędzenia czasu w sąsiedzkim gronie.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.97280114889145
szerokość geograficzna: 52.18503673116428

Dzielnica

Włochy


Charakter projektu

Lokalny , Włochy


Lokalizacja projektu

Boiska i teren przy ul. Astronautów 17

Istotne informacje o lokalizacji

Piknik odbędzie się na terenie szkoły Szkoły Podstawowej nr 227, który jest wyposażony w niezbędną infrastrukturę oraz zaplecze techniczne potrzebne do przeprowadzenia pikniku.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura
  • sport

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Piknik planowany jest na sobotę w maju lub czerwcu na terenie ogólnodostępnym dla mieszkańców. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich - informacje o pikniku będą na plakatach rozwieszonych w okolicy.


Pełny opis projektu

Celem pikniku jest integracja mieszkańców i wspólne międzypokoleniowe spotkanie, połączone z aktywnym spędzaniem czasu. Podczas pikniku uczestnicy będą mieć okazję do współpracy w ramach różnorodnych zadań sportowych rozgrywanych drużynowo. Przykładowo będą to: mecz piłki nożnej, turniej kometki, zręcznościowo-zabawowe konkurencje typu: bilard na chodniku, łowienie skarbów, przeplotnie i przelewki, balansowanie piłkami na kocu i inne.

Osoby prowadzące warsztaty będą profesjonalistami doświadczonymi w prowadzeniu warsztatów z dziećmi (wolontariusze: nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i WF).

Dodatkowe atrakcje planowane w czasie pikniku to: warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, kącik sensoryczny, kącik porad zdrowego trybu życia, pokazy reanimacji w wykonaniu PCK.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Dzięki piknikowi uczestnicy mają możliwość spędzenia aktywnie czasu i dobrej zabawy połączonej z ruchem. Poprzez warsztaty uczestnicy rozwijają sprawność i przekonują się o korzyściach płynących z uprawiania sportów. Spotkanie pozwoli na lepsze poznanie się lokalnej społeczności i jej integrację.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Atrakcje i zakup / wynajem sprzęt sportowego i materiałów do animacji (m. in. trampoliny, dmuchaniec, piłki, badminton, mini bramki, sprzęt do gier zespołowych i sportowy, materace, etc) – 10 000 zł

Materiały do warsztatów plastycznych i na piknik: (m. in. kartony, tkaniny, materiały, farby, pędzle, dekoracje) 4000 zł

Produkty spożywcze: 1300 zł

Artykuły jednorazowe (kubki, talerzyki, serwetki, sztućce, worki na śmieci): 150 zł

Dyplomy i nagrody na piknik: 2000 zł

Wykonanie oznakowania projektu i promocja projektu: 200 zł (plakaty, nalepki)

wszystkie podane kwoty są kwotami brutto


Całkowity koszt projektu: 17 650,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki