Wydział Oświaty_Bemowo - zmiany z 2017-04-13 13:49:13
Powrót do projektu

Naukowa Przystań dla Dzieci - bezpłatne zajęcia

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Projekt polega na organizacji bezpłatnych zajęć dla dzieci mających problem z nieprawidłowym przetwarzaniem wrażeń zmysłowych i potrzebujących specjalistycznych zajęć z elementami integracji sensorycznej. Jeśli dziecko jest nieporadne, niezgrabnie biega, nie lubi się huśtać, często się potyka, przewraca przedmioty po które sięga, to może mieć kłopot ze zmysłami, czyli integracją sensoryczną.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.8999872207642
szerokość geograficzna: 52.2336281033887

Dzielnica

Bemowo


Charakter projektu

Lokalny , Bemowo


Lokalizacja projektu

Przedszkole nr 215, ul. E. Szwankowskiego 3

Istotne informacje o lokalizacji

Przedszkole nr 215 przy ul. Szwankowskiego 3 dysponuje salą do SI oraz przestronnymi salami dydaktycznymi.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • osoby z niepełnosprawnością
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Z projektu skorzystają dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wymagające wsparcia w zakresie przetwarzania wrażeń zmysłowych, zamieszkałe na Jelonkach i Chrzanowieterenie całej dzielnicy. Pracownia "Naukowa Przystań" będzie udostępniona w Przedszkolu nr 215 w godzinach popołudniowych, 6 godzin w tygodniu. W pierwszej kolejności korzystać z niej będą dzieci, które mają wskazania do zajęć z elementami integracji sensorycznej, ale nie są objęte takim wspomaganiem. W zajęciach będą mogły brać udział wszystkie chętne dzieci , ale w pierwszej kolejności korzystać z niej będą dzieci, które nie korzystają z terapii SI w przedszkolach , szkołach lub poradni psychologicznej.


Pełny opis projektu

Realizację projektu przewidziano w sali terapeutycznej, którą posiada Przedszkole nr 215 oraz w przestronnej sali dydaktycznej sąsiadującej z salą do SI. Sale są dobrze wyposażone w sprzęt do zajęć SI dla dzieci w wieku przedszkolnym. W projekcie założono doposażenie sali z myślą o dzieciach szkolnych. Celem projektu jest prowadzenie zajęć integrujących zmysły dla dzieci mających wskazania do zajęć z elementami integracji sensorycznej. Proponujemy aktywne, bezpłatne zajęcia, dzięki którym dziecko będzie sobie lepiej radziło na co dzień, a w przyszłości będzie miało mniej problemów w szkole i w życiu codziennym. W placówce wyznaczony będzie Koordynator, który ustali harmonogram pracy gabinetu, będzie koordynował zapisy, ustali regulamin korzystania i sposób tworzenia grup w zależności od potrzeb i zainteresowania.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Dyrektor Przedszkola nr 215 odnotowała duże zainteresowanie wśród rodziców możliwością wykorzystania sali do terapii SI, którą przedszkole posiada. Obecnie w przedszkolu prowadzone są zajęcia z terapii SI, ale tylko dla dzieci mających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dyrektor przedszkola nie ma możliwości opłaty za prowadzenie zajęć dla dzieci nie posiadających powyższego orzeczenia. Rodzice zaś zgłaszają wielką potrzebę prowadzenia zajęć integrujących zmysły dla szerszego grona dzieci.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

- Zatrudnienie nauczyciela do prowadzenia aktywnych zajęć z elementami integracji sensorycznej: 1200 zł

miesięcznie x 10 miesięcy = 12000 zł

- Doposażenie sali: urządzenie-interaktywny dywan z pakietem rewalidacyjnym = 11000 zł

- Sprzątanie, zatrudnienie pracownika 500 zł miesięcznie x 10 miesięcy = 5000 zł

- Energia: 50 zł miesięcznie x 10 miesięcy = 500 zł

- Środki czystości (papier toaletowy, ręczniki jednorazowe, mydło,ścierki,mop, środki do utrzymania czystości, ochraniacze na buty) 150 zł miesięcznie x 10 miesięcy = 1500 zł

- koszt oznaczenia graficznego projektu ok. 50 zł.


Całkowity koszt projektu: 30 050,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki