Koordynator w dzielnicy Ursynów - zmiany z 2017-02-03 10:55:03
Powrót do projektu

Kolejne 1000 drzew i krzewów rozdanych mieszkańcom do zasadzenia. Szczególnie nisko rosnących by skutecznie oczyszczały powietrze.

status: Zgłoszony


Mieszkańcy sami w czynie społecznym bez zbędnych formalności posadzą drzewa i krzewy na swoich działkach i działkach spółdzielni, szkół, wspólnot. Kolejne 1000 drzew i krzewów rozdanych mieszkańcom do zasadzenia, szczególnie nisko rosnących by skutecznie oczyszczały powietrze. Chodzi o aktywację i integrację mieszkańców, walkę ze smogiem i wzrost estetyki poprzez zazielenienie. Projekt przewiduje zakup dużej liczby tanich roślin i małej drogich. Nasadzenie drogich będzie prowadzone za pisemną zgodą zarządcy działki, po złożeniu deklaracji, że będzie dbał o roślinę minimum 20 lat i pod czujnym okiem fachowca. Część roślin, to będą winorośla, pnącza, bluszcz rosnąca na ścianach budynków. Ursynowskie bloki staną się zielone, a Ursynów wysoki będzie równie zielony jak zielony.

Dzielnica

Ursynów


Charakter projektu

Lokalny , Ursynów


Lokalizacja projektu

Ursynów Północny

Istotne informacje o lokalizacji

Ursynów Północny


Klasyfikacja projektu

  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Ogólnodostępny


Pełny opis projektu

Projekt zakłada wyłącznie zakup i rozdanie sadzonek, oraz pomoc w zorganizowaniu się spontanicznym i oddolnym mieszkańców.Projekt nie zakłada sadzenia czegokolwiek. Ma być zielono! Kolejne 1000 drzew i krzewów rozdanych mieszkańcom do zasadzenia. Szczególnie nisko rosnących by skutecznie oczyszczały powietrze. W kilku terminach, w weekendy koło urzędu rozdawane będą sadzonki drzew i krzewów, każdemu, kto poda imię, nazwisko, maila i telefon. Miejsce na Ursynowie w danym obszarze, gdzie zamierza posadzić i zobowiąże się udostępnić zdjęcie z zasadzenia rośliny, z prawem do publikacji, wraz z opisem co to za roślina, dlaczego chcieli ją tu posadzić i gdzie posadzili. Generalnie chodzi o aktywacje i integrację mieszkańców, walkę ze smogiem i wzrost estetyki poprzez zazielenienie. Projekt przewiduje zakup dużej liczby tanich roślin i małej drogich. Nasadzenie drogich będzie prowadzone za pisemną zgodą zarządcy działki, po złożeniu deklaracji, że będzie dbał o roślinę minimum 20 lat i pod czujnym okiem fachowca. Część roślin, to będą winorośla, pnącza, bluszcz rosnąca na ścianach budynków. W celu zmiany ich koloru na zielony, żółty i czerwony. Ursynowskie bloki staną się zielone, a Ursynów wysoki będzie równie zielony jak zielony.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Wsparcie dla inicjatyw oddolnych, integracja mieszkańców i wzrost zielenie.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Koszt sadzonek, instrukcji i rozdania ich. Zakup sadzonek, rozdanie ich wraz z instrukcją sadzenia.

Potrzebujemy:

- sadzonek

- plakatów i banerów promocyjnych

- koordynatora i pomocników do rozdawania w tym fachowca od zieleni, który pomoże dobrać rośliny i poradzi, gdzie jakie wsadzić.


Całkowity koszt projektu: 40 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki