Strefa użytkownika
  • Zgłaszanie pomysłów
  • Ocena pomysłów i odwołania
  • Głosowanie
  • Wyniki

Głosowanie zakończone.
Dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

termin ogłoszenia wyników:
15 lipca 2021

Ogłoszenie wyników

Już wkrótce poznamy projekty, które mieszkańcy wybrali do realizacji w ramach 8. edycji budżetu obywatelskiego. Zapraszamy na galę ogłoszenia wyników głosowania, która odbędzie się 15 lipca (czwartek) o godz. 18:00. Spotkamy się w Pałacu Kultury i Nauki (sala Ratuszowa, wejście od ul. Marszałkowskiej).

Jeżeli nie możesz uczestniczyć w wydarzeniu, zachęcamy do oglądania transmisji dostępnej na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl.

Pytania i odpowiedzi

Wygrają (a więc zostaną rekomendowane do realizacji) te projekty, które uzyskają najwięcej głosów i zmieszczą się w kwocie przeznaczonej dla danej dzielnicy lub na poziom ogólnomiejski. Może zdarzyć się tak, że wygra kilka bardzo drogich projektów lub kilkanaście tańszych, mniejszych.

Ponadto, aby pomysł mógł zostać wybrany na poziomie dzielnicowym musi na niego zagłosować co najmniej 50 osób, a na poziomie ogólnomiejskim co najmniej 100 osób. Liczą się wyłącznie głosy ważne. Nawet jeżeli miejsce na liście i koszt realizacji pozwala na realizację pomysłu, projekt nie zostanie wybrany do realizacji, jeżeli nie otrzyma odpowiedniego poparcia mieszkańców.Szukasz więcej odpowiedzi?

Ikona informacje

Wszystkie potrzebne informacje na temat budżetu obywatelskiego znajdziesz również na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl oraz na stronach urzędów dzielnic i facebooku.

Pytania i odpowiedzi