Strefa użytkownika
 • Zgłaszanie pomysłów
 • Ocena pomysłów i odwołania
 • Głosowanie
 • Wyniki

Zagłosuj na projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie

termin głosowania:
15 czerwca 2022 — 30 czerwca 2022

Proces głosowania na pomysły

 • 1

  Aby rozpocząć głosowanie, podaj swój adres e-mail. Na ten adres wyślemy link umożliwiający głosowanie.

 • 2

  Możesz głosować zarówno na projekty dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie. Wybierz maksymalnie 15 projektów na poziomie dzielnicowym w wybranej dzielnicy oraz maksymalnie 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim. Każdy wybrany projekt uzyskuje jeden głos.

 • 3

  Uzupełnij swoje dane osobowe. Twoje dane nie będą publicznie dostępne.

 • 4

  Sprawdź poprawność zgłoszenia i zagłosuj. Pamiętaj, że możesz głosować tylko raz.

Ikona dymek z pytaniem
Głosując na pomysły mieszkańców współdecydujesz o tym, w jaki sposób zostaną rozdysponowane pieniądze z budżetu Warszawy. Wybierasz, jakie pomysły zostaną zrealizowane. Masz wpływ na to, jak zmieni się Twoje najbliższe otoczenie.

Pytania i odpowiedzi

Tak. Osoby niepełnoletnie jak najbardziej mogą popierać projekty na listach poparcia. Warto jednak zaznaczyć, że nie w każdym przypadku możliwe będzie samodzielne złożenie podpisu. W imieniu wszystkich osób poniżej 18 roku życia mogą podpisać się opiekunowie prawni, jednak osoby, które ukończyły 13 lat, mogą zrobić to także samodzielnie. Dane na liście poparcia w każdym przypadku powinny dotyczyć osoby, w imieniu której podpis jest składany.

Nie. Przy zgłoszeniu projektu musisz podać swoje dane osobowe. W budżecie obywatelskim nie możesz zgłaszać projektów anonimowo. Możesz jednak zdecydować, że Twoje dane nie będą widoczne dla wszystkich. Wystarczy, że zaznaczysz odpowiednie pole na formularzu podczas zgłaszania projektu.

Zachowaj oryginał listy poparcia do 4 maja 2022 r. To dzień, w którym opublikujemy informację o wyniku oceny. Możliwe, że do tego czasu pracownicy urzędu poproszą Cię o dostarczenie oryginału listy poparcia.

Szukasz więcej odpowiedzi?

Ikona informacje

Wszystkie potrzebne informacje na temat budżetu obywatelskiego znajdziesz również na stronie um.warszawa.pl/waw/bo oraz na stronach urzędów dzielnic i facebooku.

Pytania i odpowiedzi