Strefa użytkownika
 • Zgłaszanie projektów
 • Ocena projektów
 • Głosowanie na projekty
 • Ogłoszenie wyników

Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego

1 grudnia 2021 — 25 stycznia 2022

Zgłoszenie projektu krok po kroku

 • 1

  Zaloguj się na swoje konto. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na stronie, zarejestruj się. Wpisz nazwę użytkownika, hasło i swój adres mailowy. Teraz możesz zgłosić projekt!

 • 2

  Opisz projekt. Uzupełnij odpowiednie pola na formularzu. Dzięki temu, w łatwy sposób opiszesz swój pomysł. Dołącz listę osób popierających Twoją propozycję.

 • 3

  Wpisz swoje dane osobowe. Dzięki temu, pracownicy urzędu będą mogli porozmawiać z Tobą o projekcie. Sprawdź, czy wszystkie informacje zostały wprowadzone poprawnie.

 • 4

  Zgłoś projekt. Twój pomysł pojawi się na stronie od razu po zgłoszeniu. Mieszkańcy mogą zamieszczać komentarze i zadawać pytania. Porozmawiaj z nimi o swojej propozycji.

Ikona dymek z pytaniem
Jeśli potrzebujesz pomocy w zgłoszeniu projektu, skontaktuj się nami. W zakładce kontakt znajdziesz adresy mailowe i numery telefonów do osób, które chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Pytania i odpowiedzi

Szczegółowe informacje o dokumentach programujących rozwój Warszawy znajdziesz w Biuletynie Informacji Publicznej m.st. Warszawy

Zajrzyj na miejską stronę o budżecie obywatelskim: https://um.warszawa.pl/waw/bo. Znajdziesz tam informacje o różnych formach wsparcia, z których możesz skorzystać w trakcie trwania etapu zgłaszania projektów. 

Organizujemy m.in. dyżury pracowników urzędu, z którymi możesz porozmawiać i uzyskać pomoc w wypełnieniu formularza oraz w kwestiach merytorycznych dotyczących m.in. rozwiązań technicznych oraz oszacowania kosztów realizacji projektu.

Więcej informacji udzielą Ci koordynatorzy ds. budżetu  obywatelskiego. Kontakt do nich znajdziesz na stronie: https://um.warszawa.pl/waw/bo/koordynatorzy

Projekt możesz zgłosić przez internet na stronie bo.um.warszawa.pl lub dostarczając papierowy formularz do urzędu. Możesz złożyć go osobiście lub wysłać listownie z dopiskiem „Budżet obywatelski”. Formularz musi dotrzeć do urzędu najpóźniej 25 stycznia 2022 r. Pamiętaj, że decyduje data wpływu, a nie data wysłania.

Jeśli zgłaszasz projekt dzielnicowy, wyślij formularz na adres urzędu dzielnicy. Jeżeli projekt dotyczy poziomu ogólnomiejskiego, wyślij go na adres Centrum Komunikacji Społecznej, ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Wydrukowany wzór formularza zgłoszenia projektu możesz otrzymać w urzędzie dzielnicy. Możesz go też pobrać z miejskiej strony dotyczącej budżetu obywatelskiego: https://um.warszawa.pl/waw/bo/do-pobrania i samodzielnie wydrukować.

Szukasz więcej odpowiedzi?

Ikona informacje

Wszystkie potrzebne informacje na temat budżetu obywatelskiego znajdziesz również na stronie um.warszawa.pl/waw/bo oraz na stronach urzędów dzielnic i facebooku.

Pytania i odpowiedzi